Среда, 04.12.2024, 08:03
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Екологія

Реферат на тему: Екологічний стан в нашому місті (Коломия)
Реферат на тему: Екологічний стан в нашому місті (Коломия).

До найбільш актуальних проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети і від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екологічні – проблеми ресурсів, охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки та гармонії взаємин людини з природою.
Характерними рисами стану навколишнього природного середовища нашої місцевості є забруднення атмосферного повітря поверхневих і підземних вод, ґрунтів, а також активізація несприятливих природних процесів.
Недостатня потужність очисних споруд у місті призводить до скидів значних об’ємів забруднених стоків у водойми. Актуальною і невирішеною проблемою є розміщення, утилізація і переробка промислових відходів. Вирішення багатьох екологічних проблем ускладнює важкий фінансово-економічний стан, що склався за останнє десятиріччя. Стосунки людини з природою завжди мали складний і суперечливий характер.
За останні роки намітилися певні тенденції до покращення екологічної ситуації та стану екологічної безпеки. Зменшилася кількість викидів в атмосферу, загальне водоспоживання та відповідно зменшилось скидання стічних вод у водойми, що позитивно відобразилося на їхньому екологічному стані.
Важливе значення для людини має значення, яку воду вона споживає. Більшість населення немає фільтрів, а споживає те, що тече з водопровідного крану, часом навіть не відстоюючи. Щоб пити здорову цілющу воду, треба, образно кажучи, не плювати у криницю, а очищати її. З тією кількістю сміття, яке наші люди можуть вивезти на береги річок це зробити важко. Щодо очищення, то коштує воно не дешево. Тільки частина берегоукріплюваних робіт лівого і правого берегів Прута в зоні міста обійшлася 1,5 мільйона гривень. Коломиї, яка розташована на лівому березі Прута часто повені завдають великої шкоди. Вони підмивають водозабірні споруди – єдине джерело водопостачання, руйнують берегоукріплення.
Щоб відвести русло річки від розмитою ділянки берега, проклали канал завдовжки 500 м, влаштували дві загати для припинення ерозії і укріпили берег, очистили та привели в належний технічний стан інфільтраційні басейни водозабірних споруд.
Такі роботи вселяють певну надію, хоча б на те, що менше хромуватимуть питну воду, адже хлор отруйний. Чим каламутніша вода, тим сильніший її хлорний присмак у водогонах.
Одним з найбільш необхідних і улюблених місць коломиян був і залишається парк ім.Трильовського. Ще Австрійська імперія залишила коломиянам у спадок чудовий парк, який впродовж півтора століття був окрасою міста. Але вічного в природі деревних і чагарникових порід не буває. Дерева старіють, відмирають і вимагають відтворення при активній допомозі людини.
У 1995 році з метою поліпшення стану парку, його віддали в оренду на 25 років, але орендатор нічого не зробив, щоб зберегти пам’ятку садово-паркового мистецтва. За ці роки парк ще більше занепав, а окремі його ділянки просто знищено. Тепер тут уздовж і впоперек ходить, хто хоче і куди хоче. При безсистемних переходах знищується родючість землі, затоптується під ногами все живе.
Люди порушили структуру ґрунту, довели верхній родючий шар до виснаження, а місцями – до знищення. Порушено водорегулюючий процес у ґрунті. Помилкою було покриття доріжок асфальтом. Окремі сусіди парку помалу захоплюють чужу територію. Дехто проклав для себе автов’їзд до власного помешкання, а тепер вимагає вирубки дерев, бо він не може заїхати вантажівкою.
Коломиянам і державі нанесено великої школи цією безгосподарністю. Знищити деревно-чагарникове посадження, яким є парк ім. Трильовського було дуже просто, а от для відновлення потрібні сотні тисяч гривень.
Стоять у парку на постаментах Адам Міцкевич, Кирило Трильовський, росте могутнє дерево гінкго – пам’ятки нашої історії і з осудом дивляться на розвалини споруд, забруднення річки Радилівки, дорікаючи нашому сумлінню – до чого дожилися ви, нащадки славних родичів, спадкоємці невдячні.
Давайте спільно наводити лад у своєму місті!
Категория: Екологія | Добавил: Aspirant (22.04.2014)
Просмотров: 215 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: