Меню сайта
Категории раздела
Друзья сайта
Статистика
Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Екологія |
Реферат на тему: Бережи свою планету (урок)
Реферат на тему: Бережи свою планету (урок). Мета: Дати уявлення про роль Землі в житті організмів, про необхідність охорони Землі, розвивати пізнавальний інтерес. Поглибити знання дітей про росини і тварини. Виховувати любов до природи і бережливе ставлення до неї. Хід заняття І. Організація учнів до уроку. - Добрий день діти! - Добрим людям, добрий день. Повен сонця і пісень, Повен пахощів для друзів, Набраних в квітучім лузі. Діти, в нас незвичайний урок. До нас завітала красуня одна, Я знаю, що люба всім дітям вона. А що за красуня, вам треба вгадати. Для цього потрібно старання додати. Ну що ж, починаємо? Ой що це? (на столі скринька) Ця скринька, мабуть, не проста. Напевно, скринька чарівна. Скринька пропонує нам загадку-казку Відгадавши її ви впізнаєте нашу гостю. За глибокими синіми морями, за високими кам’яними горами, у густому лісі стоїть хатинка. А цей ліс незвичайний. У ньому і птахи, і звірі, і навіть дерева розмовляють. В цій хатинці, живе старий, але дуже мудрий дідусь. Є в нього чарівна палиця. Стукне він нею об землю і дива творяться: то сніг іде, то квіти розпускаються, то яблуні достигають. - Чи не здогадались ви, діти, як звати цього дідуся? (Рік) - Але хто, все ж таки, наша гостя? Ви дізнаєтесь про неї послухавши віршик який також є у нашій чарівній скриньці. Повітря, земля і вода – це Природа. Природа – це я. І ти – це Природа. В цілому світі під сонцем одним Повинні ми жити у згоді. - Думаємо, усі ви тепер здогадались, хто наша гостя? (Розповідь учнів). Правильно – це природа, а Рік – це її дідусь, можливо, батько, а може і господар. -А тепер, спробуємо намалювати сонечко. Ось дивіться, у цьому сонячному кружечку живе слово. Це слово – «Природа». А хто знає, які слова живуть на його промінчиках? Бо яке ж сонечко, без промінчиків. Давайте їх намалюємо. (Складання логічної павутинки). - Ось бачите, яке гарне у нас вийшло сонечко, і яка гарна природа. А чи зможете ви відгадати про рослини і тварин, які поряд з нами? - Моя затишна хатинка – Непомітна павутинка. Бачиш, скільки ниточок! Знаєш, хто я? (Павучок) Я свій дім ношу з собою І улітку, і зимою, Навесні, та восени – Завжди нерозлучні ми. Я не пташка, не букашка, А маленька… (черепашка) - Відгадайте, діти, хто Має носи-долото? Ним комах з кори виймає, Про здоров’я лісу дбає. (дятел) - Дивний ключ у небі лине, Не залізний, а пташиний. Цим ключем в весінній млі Прилітають… (журавлі) - Літом одягається, на зиму – одежі цурається (Дерево) - Біла кора, тоненькі віти, що це? Відгадайте, діти (Береза) - Маю жовтий вусок, золотий колосок, буде з мене мука й паляниця, а звуться мене… (пшениця) - У зеленому лісочку, під мережаним листочком червоніє невеличка, спіла ягода… (суничка). - Молодці! Ви усі були дуже активними розгадуючи загадки. А чи любите ви гратися? Зіграти хочеться мені Із вами, діти, в «Так чи ні» Я вам питання задаю – Готуйте відповідь свою. Відповідай, коли мастак, Єдиним словом «Ні» чи «Так». Якщо кмітливі, друзі, ви, То може й рима помогти, Але вона хитрюща в нас, Аби не збила з толку вас! - Сподіваємось, ви зрозуміли завдання. Тож починаємо! Скажи, співає сам пісні? Не гайтесь з відповіддю ви. (Ні) Чи вміє плавати Гуса? Ну що на це та скажеш? (Так) Чи може стати у вогні Вода холодним льодом? (ні) Скажи мені, червоний мак В січневу пору квітне? (Ні) А крокодили на сосні Свої будуть гнізда? (Ні) Чи може вище гір літак У вишину злетіти? (Так) Узори пишні на вікні Мороз малюк взимку? (Так) Чи правда, друже мій, що рак, Коли повзе, то загадки? (Так) Якщо не їстиме 3 дні, Верблюд ходити зможе? (Так) Чи достигають навесні Пшениця й жито в полі? (Ні) Коли розсердиться їжак, Слона він може вбити? (Ні) Ріка біжить удалині – Чи є у неї ноги? (Ні) Чи правда це, що вовк усмак Наївся груш і яблук? (Ні) А під кінець каже мені, Цікава гра «Так» чи «Ні»? (Так) - Молодці, діти! Ви сьогодні дуже активні, але зараз сядьте рівненько і будьте уважні. Усі ми живемо на землі і бачимо цей дивовижний і чарівний світ. Ми беремо від природи усе: повітря для того. щоб дихати, воду – пити, а рослини – їсти. Ми живемо у гарних будинках в яких ми захищені від холоду, вітру, дощу. Нас оточують розумні машини, їх так багато – це радіо, телефон, телевізор, комп’ютер, пральна машинка, мікрохвильова піч, та хіба все перелічиш! І все це – наше навколишнє середовище, бо ми серед усього цього живем. Це тепер – наше довжіння. - А тепер подумаймо, чи можемо ми обійтись без усього цього чарівного довкілля? Спочатку проведемо такий дослід: вдихнемо повітря багато – багато, а тоді закриємо руками ротик і носик, подивимось: на скільки ж нам його вистачить? Ну, довго ви протримались? Ні, треба швидше вдихнути. Отже довкілля – це, в першу чергу, повітря» Вся наша земна куля вкрита повітрям. Ми його, зазвичай, не помічаємо, але коли б воно раптом зникло, то ми не змогли б прожити і кількох секунд. Та коли ми рухаємось швидко, відчуваємо його. Повітря необхідне людині, тваринам, рослинам, щоб дихати, а значить – жити! - Ми не можемо уявити довкілля і без води. Вода – це життя. вона є в усьому живому. Люди і більшість тварин на дві треті частинки складаються з води. Вода займає дві третини земної поверхні. Кількість її не змінюється, а от води придатної для живих організмів, стає все менше і менше, бо людина забруднює воду продуктами промислової діяльності. Тому запам’ятайте, воду треба дуже берегти, очищати ріки. Розчищати джерельця і струмки, не забруднювати береги. -А яке було б сумне довкілля без рослин! Голе каміння. Розпечений пісок і клуби пилу… Це зовсім неприваблива картина. Інша справа – поля квітучі, ліси співучі, степи, гаї, діброви! Рослини н тільки приваблюють зір, вони ще й очищують повітря й воду. А разом з тваринним світом рослини годують людину. Тому, людина повинна розумно використовувати природні багатства, тобто, давати природі можливість відновлювати і повертати, взяте людиною. Усі ми повинні пам’ятати і виконувати такі правила: - Не можна спалювати опале листя, воно забруднює повітря, яким ми дихаємо. - Не можна мити машини біля водойму, криниць, колонок, бо це забруднює воду, яку ми п’ємо. - Не можна кидати папірці, пластикові пакети, пляшки, бляшанки, баночки та інші відходи де заманеться, бо це засмічує землю, на якій ми живемо. - А тепер подумайте, чому весь час треба провітрювати кімнату, а якій спиш; клас, де цілий день навчається з друзями; спортивний зал, де ви бігаєте і стрибаєте? (Відповіді учнів). - А зараз гра «Мікрофон» «Що буває на весні?» «Як треба одягатись для прогулянки лісом» «Що буд з ґрунтом, якщо не буде дощу?» «Чому сніг тане?» «Про кого можна сказати «живі». Чому? «Що буде, коли мурашки виростуть великими?» «За що ми любимо весну?» Завершення - Рятуємо землю, А потім рятуємо небо Адже небо без птахів не небо! А землі без звірів – не земля! Рятуємо мрії. Рятуємо ніжність. Від кого рятуємо? Від себе! Поки ще не пізно і можна хоч щось Все на землі потрібно берегти І птаха, й звіра, і оту травинку Не чванься тим, що цар природи ти, Бо врешті ти – лише її частинка. | |
Просмотров: 499 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0 | |