Понедельник, 02.12.2024, 04:39
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » БЖД

Реферат на тему Засоби індивідуального захисту
Реферат на тему:
Засоби індивідуального захисту


Засоби індивідуального захисту (313) використовують-ся для захисту людини від отруйних речовин, силь-нодіючих отрут, радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів і за своїм призначенням діляться на засоби за-хисту органів дихання та засоби захисту шкіри.
ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ
Найпростіші засоби захисту органів дихання — про-типилова тканинна маска і ватно-марлева пов'язка. Во-ни захищають органи дихання від радіоактивного пилу і деяких видів бактеріологічних засобів, а для захисту від отруйних речовин непридатні.
Протипилова тканинна маска (мал. ) складається з двох частин — корпусу і кріплення. Кор-пус маски шиють з 4—5 шарів тканини. Зовнішні шари роблять з тканини без ворсу, а внутрішні — для кращої фільтрації — з ворсом. Кріпленням служать смужки тканини, пришиті збоку корпуса. Маски виготовля-ються семи розмірів, відповідно до висоти обличчя: до 80 мм — пер-ший розмір, 80—90 мм — другий,
91—100 мм — третій, 101—110 мм — четвертий, 111—120 мм — п'ятий, 121—130 мм — шостий, 131 мм і більше — сьо-мий розмір. Готову маску перевіряють і приміряють. Розкрій виконують за викройками або лекалами, при цьо-му обов'язково роблять припуски приблизно в 1 см. Вик-ройку (лекало) накладають на шматок тканини вздовж дольової нитки.
Ватно-марлева пов'язка (мал. 293) виготов-ляється із шматка марлі розміром 100x50 см. Його роз-стеляють на столі, посередині на площі 30x20 см кладуть шар вати завтовшки 1—2 см (якщо немає вати, то її замінюють марлею в 5—6 шарів). Вільний край марлі по довжині загинають з обох боків на вату, а на кінцях роб-лять розрізи (30—35 см).
Пов'язка повинна добре закривати ніс і рот, тому верхній її край має бути на рівні очей, а нижній — за-ходити за підборіддя. Нижні кінці зав'язують на тім'ї, верхні — на потилиці. Для захисту очей необхідно надіти спеціальні окуляри, які щільно прилягають до об-личчя.
Респіратори застосовують для захисту органів ди-хання від радіоактивного і ґрунтового пилу. Найбільш поширені респіратори Р-2 і ШБ-1 («Пелюсток»).
Респіратор Р-2 складається із фільтрувальної напівмаски з наголовником. Напівмаска має два клапани
вдиху і один — видиху. У клапана видиху є запобіжний ек-ран. Зовнішня частина напівмаски виготовлена з поліуре-танового пінопласту зеленого кольору, а внутрішня — з тонкої повітронепроникної плівки, до якої вмонтовано два клапани вдиху. Між поліуретаном і плівкою є фільтр із полімерних волокон. Респіратор має носовий затискач, щоб притиснути напівмаску до перенісся (мал.).
Принцип дії респіратора ґрунтується на тому, що при вдиху повітря послідовно проходить крізь фільтрувальний поліуретановий шар маски, де очищається від грубодис-персного пилу, потім крізь фільтрувальний полімерний волокнистий матеріал, де очищається від тонкодисперсного пилу. Після очищення повітря крізь клапани вдиху по-трапляє у підмасковий простір та в органи дихання. При видиханні повітря з підмаскового простору виходить через клапан видиху.
Респіратори Р-2 виготовляються трьох розмірів відповідно до висоти обличчя: 99—109 мм — перший розмір, 109—110 мм — другий розмір, понад 110 мм — третій розмір.
Зберігаються респіратори у запаяному поліетилено-вому пакеті. Щоб підігнати респіратор Р-2 до свого об-личчя, треба перевірити його справність, надіти напівма-ску на обличчя так, щоб підборіддя і ніс були всередині, одна тасьма наголовника, що не розтягується, була б на тім'ї голови, а друга — на потилиці; за допомогою пряжок, що є на тасьмах, відрегулювати й довжину (для чо-го треба зняти напівмаску) таким чином, щоб надіта напівмаска щільно прилягала до обличчя; кінці носово-го затискача притиснути до носа.
Респіратори надягають за командою «Респіратор наді-ти!» або самостійно. Знявши респіратор, треба провести йо-го дезактивацію: видалити пил із зовнішньої частини напівмаски щіткою або витрусити, внутрішню поверхню напівмаски протерти тампоном і просушити. Респіратор покласти в поліетиленовий пакет і закрити його кільцем.
Респіратор ШБ-1 («Пелюсток») широко застосову-вався під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і надійно захищав від радіоактивного зараження. Це респіратор одноразового користування, безрозмірний; фільтрувальним елементом у ньому є тканина Петрянова.
Фільтрувальний протигаз призначений для захисту органів дихання, очей, шкіри обличчя від впливу ОР, РР, БЗ і деяких СДОР, а також від різних шкідливих до-мішок, що є у повітрі.
У системі цивільної оборони країни для захисту на-селення використовуються такі фільтрувальні протига-зи: для дорослого населення — ЦП-5, ЦП-5М, ЦП-7, ЦП-7В; для дітей — ПДФ-Д, ПДФ-Ш, ПДФ-2Д, ПДФ-2ПІ, КЗД (камера захисна дитяча).
До складу комплекту цивільного фільтру-вального протигаза ЦП-5 входять два основні еле-менти: лицьова частина ШМ-62У і фільтрувально-погли-нальна коробка ЦП-5. Крім того, протигаз комплек-тується сумкою для зберігання і перенесення та короб-кою з плівками, що не запотівають (мал. ).
Усередині фільтрувально-поглинальної коробки ЦП-5 є протиаерозольний фільтр і шихта. Лицьова частина ШМ-62У — шолом-маска, виготовлена з натурального або синтетичного каучуку. У шолом-маску вмонтовано окулярний вузол і клапанну коробку, яка має один кла-пан вдиху, два — видиху і служить для розподілу по-токів повітря. Плівки, що не запотівають, виготовлені з целюлози і мають однобічне желатинове покриття, їх вставляють з внутрішнього боку скелець протигаза же-латиновим покриттям до очей і фіксують затискними кільцями. Желатин рівномірно всотує конденсовану во-логу, завдяки чому зберігається прозорість плівки.
Протигаз ЦП-5М має шолом-маску ШМ-66МУ з пере-говорним пристроєм мембранного типу і вирізи для вух.
Нині для захисту дорослого населення, у тому числі й особового складу невоєнізованих формувань, дедалі більше використовується новий цивільний проти-газ ЦП-7 (мал. ). Він складається з фільтрувально-поглинальної коробки ЦП-7К, лицьової частини ПЦП, плівок, що не запотівають, захисного трикотажного чох-ла і сумки. Його маса без сумки — до 900 г, маса фільтрувальне-поглинальної коробки ЦП-7К — 250 г, лицьової частини МЦП — 600 г. Опір диханню при вди-ху, коли швидкість постійного струменя повітря дорівнює ЗО л/хв, становить не більше 16 мм водяного стовпчика, коли 250 л/хв — не більше 200 мм вод. ст.
Лицьову частину МЦП виготовляють трьох розмірів (арабська цифра з правого боку маски в підборідді у кру-жечку діаметром 12 мм). Вона складається з маски об'ємного типу з «незалежним» обтюратором, окулярно-
го вузла, переговорного пристрою, вузлів клапанів вдиху і видиху, обтічника, наголовника і притискних кілець для кріплення плівок, що не запотівають.
«Незалежний» обтюратор — це смужка тонкої гуми для забезпечення герметичності лицьової частини проти-газа. Обтюратор щільно прилягає до обличчя і може роз-тягуватися самостійно, незалежно від корпусу маски, при цьому механічна дія лицьової частини на голову лю-дини незначна.
Наголовник призначений для закріплення лицьової частини. Він має потиличну пластину і 5 лямок: лобову, дві скроневі і дві щічні. Лобова і скронева лямки приєднуються до корпуса маски трьома пластмасовими, а щічні — металевими пряжками, що самі затягуються. На кожній лямці з інтервалом в 1 см нанесено упори ступінчастого типу для надійного закріплення лямок у пряжках. На кожному упорі є цифра, що вказує його порядковий номер. Це дає змогу точніше фіксувати стан лямок при підгонці маски.
На фільтрувально-поглинальну коробку одягається трикотажний чохол, який захищає її від дощу, бруду, сні-гу, грубодисперсних часток аерозолю.
У наш час з'явилася можливість користуватися про-тигазом як засобом індивідуального захисту хворих з легеневими і серцево-судинними захворюваннями певного ступеня важкості.
Наявність переговорного пристрою у нового протига-за забезпечує спілкування на відстані, а також полегшує користування технічними засобами зв'язку.
Підбираючи лицьову частину потрібного типо-розміру ЦП-7, вимірюють горизонтальний і вертикаль-ний обхвати голови. Горизонтальний обхват вимірюють по замкненому колу, що проходить по надбрівних дугах, потім на 2—3 см вище вушних раковин і позаду через ту точку голови, що найбільше виступає. Вертикальний об-хват вимірюють по замкненій лінії, що проходить через маківку, підборіддя і щоки. Розмір лицьової частини встановлюють за сумою цих двох вимірів і за положен-ням (номерами) упорів лямок наголовника, в якому во-ни (упори) зафіксовані: перша цифра — номер лобної лямки, друга — скроневих лямок, третя — щічних ля-мок (табл. 24). Наприклад, якщо сума обхватів голови становить 1240—1260 мм, положення лямок: лобної — № 3, скроневих — № 6, щічних — № 7, то потрібна лицьова частина 2-го розміру.
Положення лямок наголовника встановлюють під час підгонки протигаза.
Перш ніж надягати протигаз, треба прибрати волосся з лоба і скронь, бо, потрапивши під обтюратор, воно при-зводить до порушення герметичності. Жінки зачісують во-лосся назад, знімають гребінці, шпильки.
Таблиця 24
ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ ЛИЦЬОВОЇ ЧАСТИНИ ПРОТИГАЗА
Розмір лицьової частини | 1-й |
2-й | 3-й
Номери упорів | 4-8-8 | 3-7-8 | 3-7-8 | 3-6-7 | 3-7-7 | 3-5-6 | 3-4-5
Лямок
Сума горизон-
тального і верти-
кального обхва- | До | 1 Ідо- | 1215- | 1240- | 1265- | 1290- | 1315 і
тів голови, мм | 1185 | 1210 | 1235 | 1260 | 1285 | 1310 |
більше
Протигаз ЦП-7 надівається у такій послідовності:
взяти лицьову частину обома руками за щічні лямки так, щоб великі пальці зсередини тримали лямки;
зафіксувати підборіддя у нижньому заглибленні обтю-ратора; рухом рук догори і назад натягнути наголовник і підтягнути до упору щічні лямки.
Лицьова частина МЦП-В протигаза ЦП-7В має присто-сування, за допомогою якого можна пити воду. Це гумова трубка з мундштуком і ніпелем, розміщена під переговор-ним пристроєм. Пристосування приєднується спеціальною кришкою до фляги.
Дитячий фільтрувальний протигаз ПДФ-Д призначається для дітей віком від 1,5 до 7 років, а проти-газ ПДФ-Ш — для дітей шкільного віку від 7 до 17 років. Ці протигази комплектуються фільтрувально-поглинальними коробками ЦП-5 і різняться між собою лише лицьо-вими частинами.
Таблиця 
ПРОТИГАЗ ПДФ-2Д
Сума обхватів голови, мм | Розмір |
Положення упорів
До 980 | 1й | 4-8-8
985—1005 | 1й | 4-7-8
1010—1030 | 1-й | 3-6-7
1035—1055 | 1-й | 3-5-6
1060—1080 | 2-й | 4-7-8
1085—1105 | 2-й | 3-6-7
1110—1130 | 2-й | 3-5-6
1135—1155 | 2-й | 3-4-5
1160—1180 | 2-й | 3-3-4
1185—1205 | 2-й | 3-2-3
Таблиця 
ПРОТИГАЗ ПДФ-2Ш
Сума обхватів голови,
MM | Розмір |
Положення упорів
1035—1055 | 2-й | 4-7-9
1060—1080 | 2-й | 4-7-8
1085—1105 | 2-й | 3-6-7
1110—1130 | 2-й | 3-5-6
1135—1155 | 2-й | 3-4-5
1160—1180 | 3-й | 3-5-6
1185—1205 | 3-й | 3-4-5
1210—1230 | 3-й | 3-3-4
1235—1255 | 3-й | 3-2-3
1280—1280 | 3-й | 3-1-2
1285—1305 | 3-й | 3-1-1
Примітка. Коли сума горизонтального і вертикального обхватів голови більша ніж 1305 мм, потрібно застосувати протигаз ЦП-7.
На зміну їм починають надходити доско-наліші протигази ПДФ-2Д (табл.) для дітей дошкільно-го і ПДФ-2ІН (табл. 26) — шкільного віку (мал. ). До комплекту цих протигазів увіходить: фільтрувально-по-глинальна коробка ЦП-7К, лицьова частина МД-4, короб-ка з плівками, що не запотівають, і сумка. ПДФ-2Д ком-плектується лицьовими частинами 1-го і 2-го, а ПДФ-2Ш — 2-го і 3-го розмірів. Маси комплектів: дошкільного — до 750 г, шкільного — до 850 г.
Фільтрувально-поглинальна коробка ЩІ-7К за конст-рукцією аналогічна коробці ЦП-5, але має менший опір вди-ху. Лицьова частина складається з корпусу (маска об'ємно-го типу з «незалежним» обтюратором, відформованим як одне ціле з нею) і з'єднувальної трубки. Корпус лицьової ча-стини має окулярний вузол, вузли клапанів вдиху і видиху, наголовник. З'єднувальна трубка закінчується накидною гайкою з ніпельним кільцем. Протигаз носять у сумці з дво-ма відділеннями — для фільтрувально-поглинальної короб-ки і лицьової частини. Усередині сумки — кишеня для ко-робки з плівками, що не запотівають. Протигази носять так, щоб плечова тасьма була на правому плечі, а сумка — на лівому боці, верхнім обрізом на рівні пояса.
Підбираються дитячі протигази у такий самий спосіб, як і протигаз ЦП-7.
Підбирати і збирати протигаз для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку повинні тільки дорослі (та-кож одягати і знімати його). Діти середнього і старшого шкільного віку можуть це виконувати самостійно.
Підготовка протигаза до експлуатації: перевірити ком-плектність та цілість частин і вузлів, з'єднати лицьову ча-стину з фільтрувально-поглинальною коробкою (загвинти-ти накидну гайку з'єднувальної трубки до упору на горло-вину коробки), вставити плівки, що не запотівають.
Щоб перевірити, чи правильно складено і підібрано протигаз, потрібно: надіти протигаз, закрити долонею отвір у дні коробки і зробити плавний глибокий вдих. Якщо повітря не проходить під маску, то лицьова части-на підібрана правильно і протигаз складено правильно; якщо повітря при вдиху проходить, то необхідно знову перевірити правильність складання і повторно — герме-тичність. Якщо повітря знову проходить, то підтягнути на одну поділку скроневі і щічні лямки або замінити розмір лицьової частини на менший.
Камера захисна дитяча (КЗД) призначена для захи-сту дітей у віці до 1,5 року від ОР, РР, БЗ в інтервалі температур від +30° С до -30° С. Основним вузлом каме-ри є оболонка — мішок з прогумованої тканини. Оболон-ка монтується на розбірному металевому каркасі, який разом з піддоном утворює розкладне ліжко. В оболонку вмонтовані два дифузно-сорбуючі елементи, через які повітря ззовні, очищаючись, проникає усередину. Щоб можна було бачити дитину, в оболонці камери є два ві-конця, а для догляду за нею — рукавиці з прогумованої тканини. Камеру переносять за допомогою плечової тасьми. Безперервний час перебування в камері — до 6 год. Маса камери — до 4 кг.
Ізолюючі протигази ІП-46, ІП-4, ІП-5 (мал. 298) за-безпечують захист органів дихання, очей і шкіри від будь-яких СДОР, незалежно від властивостей і концен-трації. Вони дають змогу працювати навіть там, де зовсім немає кисню у повітрі. У протигазі ІП-46М або ІП-5 можна виконувати неважку роботу під водою на глибині до 7 м. Принцип роботи ізолюючих протигазів ґрунтується на виділенні кисню з хімічних речовин при поглинанні вуглекислого газу і вологи, які видихають-ся людиною.
Ізолюючий протигаз складається з лицьової частини, регенеративного патрона, дихального мішка і сумки. Оскільки цей протигаз забезпечує повну ізоляцію ор-ганів дихання від навколишнього середовища, то час пе-ребування в ньому залежить від запасу кисню в регене-ративному патроні і характеру виконуваної роботи: при важких фізичних навантаженнях — протягом 45 хв, при середніх — 70 хв, а при легких або в стані відносного спокою — 3 год.
Промислові протигази призначені для захисту робітни-ків і службовців від СДОР, що застосовуються у вироб-ництві. Промислові протигази комплектуються лицьовими частинами від цивільних протигазів, а залежно від складу шкідливих речовин їх коробки спеціалізовано за призна-ченням. Коробки різного призначення відрізняються кольо-ром і буквеними позначеннями (табл. 27).
МЕДИЧНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Медичні засоби індивідуального захисту — це аптеч-ка індивідуальна (АІ-2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8) і пакет перев'язувальний індивідуальний.
Таблиця
ПРОМИСЛОВІ ПРОТИГАЗИ
Марка коробки | Колір коробки | СДОР, від яких захищає протигаз
А | Коричневий | Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі-катів, парів, органічних сполук (бензин, ацетон, бензол, сірководень, тетраетилсви-нець, толуол, спирт, ефір)
В | Жовтий | Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі-катів, кислих газів і парів (сірчастий газ, хлор, сірководень, синильна кислота, оки-си азоту, фосген, хлористий водень)
Г | Одна половина чор-на, друга — жовта | Від парів ртуті, ртутьорганічних отруто-хімікатів на основі етилмеркурхлориду
Е | Чорний | Від миш'яковистого і фтористого водню
КД | Сірий | Від аміаку, сірководню та їх сумішей
БКФ | Зелений | Від парів органічних речовин, миш'яко-вистого і фосфористого водню
М | Червоний | Від окису вуглецю у присутності невели-ких кількостей аміаку, миш'яковистого та фосфористого водню, парів органічних Сполук
СО | Сірий | Від окису вуглецю
В інструкції, що додається до АІ-2, описано порядок прийому ліків.
Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 призначе-ний для знезараження краплиннорідких ОР, що потрапи-ли на відкриті ділянки шкіри та одяг. До комплекту вхо-дять флакон з дегазувальним розчином і чотири ватно-мар-леві тампони (мал. ЗОЇ). Посуд і тампони запаяні в герме-тичну оболонку з поліетилену. При використанні ІПП-8 тампони щедро змочують розчином. (Слід пам'ятати, що цей розчин — отруйна рідина, і стежити, щоб не потрапив у очі.) Першим тампоном видаляють із шкірного покриву ОР щипковим рухом, наступна обробка — протирання ура-женої ділянки (мал. 302).
Пакет перев'язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при пораненнях і опіках. Він скла-дається з бинта, двох ватно-марлевих подушечок, шпильки і чохла. В разі потреби пакет відкривають, виймають бинт з двома стерильними подушечками, не торкаючись руками їх внутрішньої поверхні. Подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому подушечку переміщу-ють по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол, внутрішня поверхня якого стерильна, вико-ристовується для накладання герметичних пов'язок. До кожного пакета додається інструкція з його застосування.
ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ШКІРИ
Звичайні засоби захисту шкіри — це предмети одягу та взуття, що можуть бути у кожної людини. Найпрості-шим засобом захисту шкіри є робочий одяг (спецівка) — куртка і штани, комбінезони, халати з капюшонами, зши-ті з брезенту, вогнезахисної чи прогумованої тканини або грубого сукна. Вони не тільки захищають шкіру від радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів, а й не пропускають протягом деякого часу краплиннорідкі от-руйні речовини. Одяг з брезенту захищає від отруйних ре-човин (взимку — до 1 год, влітку — до ЗО хв).
Із предметів побутового одягу найпридатнішими для захисту шкіри є плащі і накидки з тканини прогумова-ної або вкритої хлорвініловою плівкою, зимові речі — пальта з грубого сукна або драпу, ватянки тощо. Від краплиннорідких ОР пальто із сукна або драпу разом з іншим одягом захищає: взимку — до 1 год, влітку — до 20 хв; ватянка — до 2 год. Для захисту ніг потрібні гу-мові чоботи, боти, калоші: вони не пропускають крап-линнорідкі ОР до 3—6 год. На руки треба надягти гумові або шкіряні рукавиці.
Одяг слід застібнути на всі ґудзики, гачки або кнопки, комір підняти, поверх нього шию обв'язати шарфом чи ху-сткою; рукава обв'язати навколо зап'ястків тасьмами; штани випустити поверх чобіт (бот) і знизу зав'язати. Щоб посилити герметичність одягу, застосовують спеціальні клапани, що закривають розрізи піджаків або курток на грудях, пришивають клини у місцях розрізів на рукавах, штанах. Можна пошити капюшон з цупкої тканини або синтетичної плівки для захисту шиї і голови (мал. 303).
Звичайний одяг просочують спеціальним розчином, щоб не проникали пари й аерозолі отруйних речовин. Для
цього треба: 250—300 г мильної стружки або подрібненого господарського мила розчинити у двох літрах нагрітої до 60—70°С води, долити 0,5 л олії і, підігріваючи, перемішу-вати протягом 5 хв до утворення емульсії. Комплект одя-гу покласти у таз і залити гарячим розчином. Потім трохи викрутити і висушити. Підготовлений у такий спосіб одяг можна надягати на натільну білизну. Розчин не шкодить тканині, не подразнює шкіру.
Спеціальні засоби захисту шкіри за принципом за-хисної дії діляться на ізолюючі і фільтрувальні.
Ізолюючі засоби захисту шкіри виготовля-ються з повітронепроникних матеріалів — спеціальної ела-стичної і морозостійкої прогумованої тканини. Вони мо-жуть бути герметичними і негерметичними. Герметичні засоби захисту закривають усе тіло і захищають від парів і крапель ОР, негерметичні — тільки від крапель ОР. Крім того, вони захищають від РР та БЗ.
До ізолюючих засобів захисту шкіри належать: за-хисний комбінезон (костюм), легкий захисний костюм Л-1 і загальновійськовий захисний комплект.
Захисний комбінезон складається із зшитих в одне ці-ле куртки, штанів і капюшона. Захисний костюм відрізня-ється від комбінезона тим, що ці три частини виготовлені окремо (мал. 304). У комплект захисного комбінезона і кос-
тюма входять, крім того, підшоломник, гумові чоботи і гу-мові рукавиці. Захисні комбінезони і костюми випускають трьох розмірів: 1-й — для людей зростом до 165 см, 2-й — від 165 до 172 см; 3-й — вище 172 см.
Легкий захисний костюм Л-1 (мал. 305) складається із сорочки з капюшоном, штанів, пошитих разом з панчоха-
ми, двопальцевих рукавиць і підшоломника. Його розміри аналогічні розмірам захисного комбінезона (костюма). Л-1 використовується у розвідувальних підрозділах ЦО.
Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК) скла-дається із захисного плаща з капюшоном, захисних пан-чох і рукавиць. Плащі випускаються п'яти розмірів: 1-й —
для людей зростом до 165 см, 2-й — від 165 до 170 см, 3-й — від 171 до 175 см, 4-й — від 176 до 180 см, 5-й — вище 180 см. Підошва захисних панчох має гумову основу. Панчохи надівають поверх звичайного взуття і прикріплю-ють до ніг хлястиками і шпениками, а до поясного паска — тасьмою. ЗЗК можна носити як накидку та одягати у рукави, як комбінезон (мал. 306).
До фільтрувальних засобів захисту шкіри належить захисний фільтрувальний одяг (ЗФО-58Х що складається з комбінезона особливого покрою, онуч, чо-ловічої натільної білизни і підшоломника (мал. 307). Крім того, у комплекті є онучі для захисту шкіри на но-гах від подразнення. ЗФО-58 застосовується у комплекті з протигазом, гумовими чобітьми і рукавицями.
Категория: БЖД | Добавил: Professor (16.06.2012)
Просмотров: 1390 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: