Вторник, 07.01.2025, 19:21
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » БЖД

Реферат на тему Охорона праці та оточуючого середовища
Охорона праці та оточуючого середовища
Значення охорони праці і навколишнього середовища в забезпеченні безпечних і здорових умов праці
Охорона праці - це система організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних та інших обов`язкових для виконання підприємствами (організаціями) і їх посадовими особами підприємств, які направлені на забезпечення прав робітників і службовців на здоров`я і безпеку умов праці. Право на здоров`я і безпечні умови праці є одним з основних трудових прав робочих і службовців, які затверджені в законодавчому порядку. Воно реалізується за допомогою різноманітних заходів, які передбачають покращення стану робочих місць, раціоналізацію технологічних процесів і герметизацію виробничих процесів, вентиляцію і освітлення робочих місць, вдосконалення засобів безпеки на підприємстві і забезпечення об`єктів засобами колективного захисту (огороджуючими, блокуючими і сигнальними засобами), забезпечення робочих засобами індивідуального захисту (спецодяг, протигаз і ін.) і особистої гігієни, контроль за виконанням технологічних режимів, забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці, постачання на робочі місця гарячою їдою, медикаментами і засобами першої допомоги, медичне обслуговування робітників, періодичні медогляди, диспансеризацію, створення профілакторіїв, баз відпочинку, забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням і ін.
Розвиток нафтогазовидобувної промисловості супроводжується вдосконаленням техніки і технології, впровадженням більш прогресивних методів праці, механізації і автоматизації виробничих процесів.
Нагляд і контроль за охороною праці і виконанням трудового законодавства ведуть спеціальні державні органи контролю, технічна і правова інспекція праці профспілок і комісії профспілкових комітетів.
На об`єкти нафтогазовидобувного комплексу приймаються особи чоловічої статі при досягненні 18-ного віку, які навчені безпечним методам роботи, правилами використання засобів індивідуального захисту, здійснення першої допомоги потерпілому і при цьому пройшовши перевірку знань. Жінки можуть бути прийняті на окремі види робіт на нафтогазовидобувних об`єктах, які допускаються законодавством про працю жінок, на нафтогазовидобувних об`єктах.
При поступленні на роботу, а також періодично всі робочі нафтогазового комплексу повинні в обов`язковому порядку проходити медичний огляд. Мета, якого - визначення придатності робітника до виконання робіт по даній професії без шкоди його здоров`я.
Час початку і кінець роботи, перерва, встановлюється адміністрацією підприємства і профспілковими комітетами. Перерва не входить в тривалість робочого часу. Робітники, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в холодних приміщеннях , передбачений десяти хвилинна перерва для зігрівання після кожної години роботи за рахунок робочого часу.
При проведені небезпечних виробничих операцій і на місцях потенційно небезпечних, мають бути знаки, які повідомляють про небезпеку (забороняючи, попереджуючі, вказівні) і плакати. Попередженню нещасних випадків допомагають також сигнальні кольори.
Яскравий колір якої-небудь деталі обладнання привертає увагу і попереджує про можливу небезпеку. Сигнальні кольори уніфіковані і зведені в єдину державну систему. На виробництві прийняти два основних кольори: червоний, жовтий і зелений; і три допоміжних - синій, білий і чорний.
Також на об`єктах нафтогазовидобувного комплексу застосовують звукову і світлову сигналізації. Звукова сигналізація здійснюється за допомогою сигнальної сирени, гудка, свистка, дзвінка і телефону. Світлова сигналізація здійснюється за допомогою червоної і зеленої ламп.
Аналіз потенціальних небезпек та шкідливих факторів виробничого середовища
Охорона праці на морській стаціонарній платформі включає в себе такі положення:
загальні вимоги;
евакуація персоналу;
індивідуальні і колективні рятувальні засоби;
протипожежний захист.
Загальні вимоги:
- на МСП в виробничих приміщеннях на видимих місцях розміщені схеми розташування трубопроводів і запірного обладнання на експлуатаційних комунікаціях;
- після шторму обслуговуючий персонал, який назначений начальником, майстром МСП, обстежує стан обладнання, стояків, посадочних площадок тощо. Результати огляду зафіксовують в журналі технічного стану обладнання і приймають міри по усуненню виявлених порушень;
- для паління на МСП відведені спеціально облаштовані для цього місця в житловому блоці;
- у випадку газо прояву або відкритого фонтанування на любій свердловині МСП всі вогненебезпечні роботи повинні бути припинені;
- у нічний час при сильному штормі і тумані на МСП необхідно включити сигнальні вогні безпеки навігації;
- кожний робітник МСП в обов’язковому порядку має отримати від керівництва книжку і службовий номер, в якій вказані сигнали тревог і його обов’язки при тревозі;
- всі робітники МСП повинні бути навчені:
а) плаванню;
б) вмінням надавати першу допомогу;
в) правилам поводження з рятувальними засобами;
г) практичним діям по сигналам тревог;
- персонал МСП повинен знати місце і дії по сигналам тревоги, а також місця розташування рятувальних засобів, вміти користуватися колективними та індивідуальними рятувальними засобами.
Евакуація персоналу МСП включає:
- робочі площадки і приміщення на МСП мають не менше двох евакуаційних виходів (основний і аварійний);
- двері на шляхах евакуації не повинні мати заторів і повинні відкриватися в сторону руху по шляху евакуації;
- шляхи евакуації, місця розміщення колективних рятувальних засобів, включаючи обладнання для спуску на воду, а також поверхня моря в місці спуску в нічний час мають бути забезпечені освітленням;
- шляхи евакуації вказані стрілками. Персонал МСП розписаний по рятувальним шлюпкам і плотам;
- персонал МСП необхідно попередньо проінструктувати і практично навчити заходам, які необхідні при евакуації з платформи. Команду "евакуація” подає начальник МСП або людина, що його замінює. Він же попереджує чергові кораблі і вертольоти, а при необхідності посилає "Міжнародний сигнал біди” (S.O.S). Начальник платформи, майстер, радист залишають МСП останніми.
Індивідуальні і колективні засоби включають:
рятувальні круги, встановлені по одному кругу через 20 м по периметру огородження;
рятувальні жилети для кожного з робітників;
рятувальні плоти і мотобот.
Протипожежний захист включає:
автоматична і ручна пожежна сигналізація;
первинні знаряддя пожежегасіння (які повинні бути в справному стані), що розміщені в легкодоступних місцях;
приміщення для зберігання засобів пожежегасіння;
три комплекти тепло відбиваючих костюмів, які зберігаються в спеціально відведених місцях.
Забезпечення нормальних умов праці
Для створення та підтримання санітарно-гігієнічних умов виробничих приміщень застосовується вентиляція.
Умови вентиляції виробничих приміщень нафтогазової промисловості регламентується СНіПІІГ7-62, СН245-71, СН433-71.
Обслуговування вентиляційних систем має доручитись спеціально навченим для цього робітникам.
Ефективність вентиляції необхідно періодично інструментально провіряти і виявлені дефекти усувати.
Приміщення, в яких можуть виділятись гази, що вміщують сірчисті сполуки, мають бути обладнанні вентиляцією з механічним приводом, в разі необхідності – місцевою механічною вентиляцією.
Взаємне розташування викидних і повітрязбірних шахт має бути виконане у відповідності з вимогами санітарних норм і має виключити всмоктування відпрацьованого повітря.
В компресорних станціях, з газомоторними двигунами місце забору проточного повітря має бути розташоване зі сторони повітряних фільтрів на відстані не менше 16 м від вихлопних труб газомотокомпресорів чи на 6 м нижче вихлопних труб газомотокомпресорів при горизонтальній відстані між ними не менше 16 м.
Газорозподільні пункти мають бути обладнані природною витяжною вентиляцією з видаленням повітря з нижньої і верхньої зон приміщення при допомозі шахт з дефлекторами.
Лабораторії мають бути обладнані загально-обмінною проточно-витяжною вентиляцією з механічним збудженням, в разі необхідності – з місцевим відсмоктуванням.
Для приміщень, де проводяться роботи з особливо шкідливими і отруйними речовинами, вентиляційна система має бути окремою, не пов’язаною з вентиляцією інших приміщень.
Об’єднання кількох вибухонебезпечних приміщень спільними повітропроводами не допускається.
Нормальна зорова робота передбачає створення на робочих місцях освітлення згідно санітарних норм і правил або відомчих нормативів. Для створення нормальних умов зорової роботи встановлюється мінімальне освітлення згідно СНіПІІ-479 "строительные нормы и правила естественного и искуственного освищения” - та відомчих нормативів.
Таблиця 7.1 – Приведена характеристика штучної освітленості робочих місць.
Робочі місця | Штучне освітлення, лк | Тип світильника
Робоча поверхня по СНіП | Фактичне освітлення
Щит КВП
Операторна
Механічна майстерня
Лабораторії
Машинний зал | 75
150
60
75
20 | 75
120
50
75
20 | 131 Р – 200 АМ
Лампи розжарювання
Люмінесцентні лампи
Лампи розжарювання
Люмінесцентні лампи
Важливими оздоровчими заходами на промислі є облаштування і належне утримання санітарно-побутових приміщень для обслуговування персоналу. До санітарно-побутових приміщень відносяться: приміщення для відпочинку, душова, гардероб, їдальня, туалет і т.д..
Виробничі приміщення повинні бути обладнані та збудовані у відповідності до СніП санітарних норм проектування промислових підприємств, вказівок по будівельному проектуванні споруд нафтової і газової промисловості та протипожежним технічним умовам проектування.
В таблиці 7.2 приведено номенклатуру санітарно-побутових приміщень.
Таблиця 7.2 – Номенклатура санітарно-побутових приміщень.
Назва санітарно-побутових приміщень | Назва обладнання | Кількість працівників | Норма площі на одного працівника, м2 | Необхідна площа, м2 | Фактична площа м2
Душова
Гардероб
Їдальня
Приміщення для відпочинку
Туалет
Умивальник | 1 душ на 10 чол.
шафа
1 стіл на 10 чол.
-
2 унітази
3 крани | 35
35
35
35
35
35 | 0.43
0.9
1.0
0.6
0.07
0.05 | 15.05
31.5
35
21
2.45
1.75 | -
25
36
-
2.5
2.1
При виконанні робіт, що супроводжується шкідливою дією на організм людини та проявами підвищеної небезпеки передбачається застосуванню засобів індивідуального захисту, перелік яких наведено в таблиці 7.3.
Таблиця 7.3 – Засоби індивідуального захисту.
Назва засобу захисту | Номенклатура засобу захисту | Призначення засобу захисту | Професія працівника
Спецодяг
Спецвзуття
Гумові рукавиці
Захисні окуляри
Каска | ОСТ 17-446-74
ОСТ 17-356-75
ТУ-38-106-346-89
ГОСТ 12.4.003-74
ТУ 605-1660-76 | Захист тіла
Захист ніг
Захист рук
Захист очей
Захист голови | Всі члени бригади
Всі члени бригади
Всі члени бригади
Всі члени бригади
Всі члени бригади
7.4 Розрахунок конструкцій комбінованого заземлюючого пристрою.
Завдання
Категория: БЖД | Добавил: Professor (23.06.2012)
Просмотров: 1248 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: