Вторник, 17.06.2025, 17:52
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Біологія

Реферат на тему Верхні дихальні шляхи, їх будова і функції
Реферат на тему:
Верхні дихальні шляхи, їх будова і функції


Тема: Верхні дихальні шляхи, їх будова і функції.
Мета: Сформувати в учнів знання про будову і функцію повітроносних шляхів і легень; навчити школярів розпізнавати органи дихання на таблицях і вологих препаратах, встановлювати зв’язки будови органу з його функціями, виховувати бережливе ставлення до свого організму, спонукати дотримуватись правил особистої гігієни, розвивати пізнавальний інтерес.
Обладнання: модель гортані, таблиця «Органи дихання», «Гортань і органи порожнини рота при диханні і ковтанні»
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів.
Пригадайте з курсу ботаніки, що відбувається в процесі дихання рослин.
Із курсу зоології, як дихають хребетні тварини.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності тварини.
Сьогодні на уроці ми дізнаємось про будову органів дихання для людини?
Розкриємо значення правильного дихання в фізичній праці та спорті.
ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
V. Сприйняття і первинне осмислення учнями нового матеріалу.
1. Загальна характеристика процесів дихання.
Дихання – це сукупність процесів, внаслідок яких відбувається поглиблення організмом кисню і виділення з нього вуглекислого газу. Діяльність будь-якої клітини, тканини, органа пов’язана з витратою енергії.
Джерелом енергії для організму є розпад і окиснення органічних сполук, які безперервно відбуваються у клітинах. Окислювальні процеси в клітинах, внаслідок яких виділяється енергія, називають внутрішнім диханням. Більшість окислювальних процесів перебігає за наявності кисню, запаси якого в організмі дуже малі, тому він потребує безперервного його надходження. Доставку кисню до тканин і винесення вуглекислого газу до легень називають зовнішнім диханням.
2. Будова і функції органів дихання.
Дихання людини забезпечує дихальна система, що складається з повітроносних шляхів (носова порожнина, носоглотка, глотка, гортань, трахея, бронхи) і легень.
а) Носова порожнина – поділяється кістково-хрящовою перегородкою на дві половини – праву і ліву. У кожній з них є три звивисті носові ходи: верхній, середній і нижній.
До нижнього носового ходу відкривається носослізині канали. У слизовій оболонці верхнього носового ходу містяться рецептори нюхового аналізатора, які сприймають запахи.
Стінки порожнини носа вкриті слизовою оболонкою з миготливим епітелієм. Війки епітелію, рухаючись, затримують і виводять назовні пил і мікроорганізми, які всідають на слизовій оболонці, тим самим виконуючи захисну функцію.
Повітря, яке людина вдихає, у носовій порожнині зігрівається або охолоджується кров’ю.
Пам’ятайте! Вдихати потрібно через ніс.
Проводимо фізкультхвилинку.
б) Гортань
в) Трахея
г) Бронхи
д) легені.
Осмислення об’єктивних зв’язків і відношень у виучуваному матеріалу і розкриття внутрішньої суті виучуваних явищ.
Сутність дихання полягає у використанні клітинами організму кисню і виділенні вуглекислого газу. Початковий етап дихання – обмін газів між кров’ю й атмосферним повітрям – здійснюється в органах дихання. Завдяки великій загальній площі альвеол легень кисень внаслідок дифузії швидко переходить у кров, а вуглекислий газ із крові – в легені. Повітря, що надходить до легень через носову порожнину, зігрівається, зволожується і зневажуються.
VІ. Узагальнення і систематизація знань.
Учні відповідають на питання.
Що таке дихання?
Яке значення для організму людини має дихання?
Яка будова носової порожнини? І т.д.
VІІІ. Підведення підсумків уроку.
ХІ. Повідомлення Д/з (дом. завд.)
Вивчити § 6 ст. 139-141.
Заповнити таблицю.
Орган | Особливості будови | Основні функції
Категория: Біологія | Добавил: Professor (29.06.2012)
Просмотров: 792 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: