Воскресенье, 19.05.2024, 10:19
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Аудит

Реферат на тему Внутрішній контроль
Завдання № 1

Зміст господарської операції Назва документа Коли складається документ та місце його складання Перелік інформаційних показників документа Перелік осіб, які складають і підписують документ Контрольні функції кожної особи, причетної до складання документа Облікові регістри, в яких проводяться записи і якої інформації

1 2 3 4 5 6 7

1.Здача готової продукції на склад Приймально-здавальна накладна Складається при здачі готової продукції на склад;

Місце складання – склад Номер, дата, цех (відправник), склад (одержувач), найменування продукції, одиниця вимірювання тощо. Начальник цеху, комірник, представник ВТК Начальник цеху – контролює здачу і правильне оформлення продукції на склад;

Комірник – контролює збереження продукції на складі;

Представник ВТК – якість продукції. Дебет: „Готова продукція” (26)

Кредит: „Виробництво”(23)

2.Обраховані затрати на збут які пов’язані зі страхуванням і будуть відшкодовані за рахунок продавця Довідка-розрахунок або відомість розподілу При укладанні контракту Види реалізованої продукції, виробнича собівартість, затрати загального характеру, транспортні затрати Складає відповідальний працівник бухгалтерії підприємства, підписують керівник підприємства та головний бухгалтер Відповідальний працівник бухгалтерії слідкує за правильність обрахування витрат. Дебет: „Затрати на збут”

Кредит: „Розрахунки зі страхування”

3.Проведено переоцінку основних засобів, що входять до складу статутного капіталу Акт переоцінки Складається при переоцінці основних засобів Дата, найменування основних засобів, стара вартість, нова вартість тощо Складається спеціальною комісією Голова комісії – відповідає за правильність переоцінки Дебет: „Основні засоби”

Кредит: „Статутний фонд”

4. Відвантажено продукцію покупцям Наказ-накладна або розпорядження відділу збуту При відпуску продукції;

Відділ збуту Номер замовлення, адреса за якою відправляють продукцію, вид упаковки, маса тощо Начальник відділу збуту, начальник цеху Начальник відділу збуту – правильність оформлення документів,

Начальник цеху – відповідність відпускаємої продукції тій, що зазначена в накладній. Дебет: „Готова продукція відвантажені, виконані роботи і послуги””

Кредит: „Готова продукція”

6. Зареєстровано підприємство зі статутним фондом 300 тис. грн. Статут підприємства Перед державною реєстрацією;

Складає засновник Назва підприємства, вид діяльності, юридична адреса, розмір статутного фонду тощо. Засновник, орган державної реєстрації Орган державної реєстрації – оформлення документів згідно діючого законодавства;

Засновник – формування статутного капіталу Дебет: „Неоплачений капітал”

Кредит: „Статутний капітал”

7.Внесок у статутний фонд у вигляді прав користування землею Статут підприємства чи зміни до статут Статут - перед державною реєстрацією;

Зміни – після зборів акціонерів чи пайовиків;

Складає засновник чи юристконсульт Назва підприємства, вид діяльності, юридична адреса, розмір статутного фонду тощо, або внесені зміни щодо формування статутного фонду Засновник, орган державної реєстрації Орган державної реєстрації – оформлення документів згідно діючого законодавства;

Засновник – формування статутного капіталу Дебет: „Нематеріальні активи”

Кредит: „Статутний капітал”

8. Нарахування на заробітну плату (соцстрах) Розрахунково платіжні відомості Складаються перед виплатою заробітної бухгалтерією підприємства Назва підприємства, дата, Прізвища та Ім’я По-батькові працівників підприємства, суми нарахованої заробітної плати тощо. Складає відповідальний працівник бухгалтерії, підписують керівник підприємства та головний бухгалтер Правильність нарахування контролює відповідальний працівник підприємства Дебет: „Відрахування на соціальні заходи”

Кредит: „Розрахунки за страхуванням”

субрахунок „За соціальним страхуванням

9. Нарахування на заробітну плату (пенсійний фонд) Розрахунково платіжні відомості Складаються перед виплатою заробітної бухгалтерією підприємства Назва підприємства, дата, Прізвища та Ім’я По-батькові працівників підприємства, суми нарахованої заробітної плати тощо. Складає відповідальний працівник бухгалтерії, підписують керівник підприємства та головний бухгалтер Правильність нарахування контролює відповідальний працівник підприємства Дебет: „Відрахування на соціальні заходи”

Кредит: „Розрахунки за страхуванням”

субрахунок „За пенсійним забезпеченням”

10. Нарахування на заробітну плату (страхування на випадок безробіття) Розрахунково платіжні відомості Складаються перед виплатою заробітної бухгалтерією підприємства Назва підприємства, дата, Прізвища та Ім’я По-батькові працівників підприємства, суми нарахованої заробітної плати тощо. Складає відповідальний працівник бухгалтерії, підписують керівник підприємства та головний бухгалтер Правильність нарахування контролює відповідальний працівник підприємства Дебет: „Відрахування на соціальні заходи”

Кредит: „Розрахунки за страхуванням”субрахунок „За страхуванням на випадок безробіття”

Пояснення до таблиці:

В наведеній таблиці було проаналізовано господарські операції за наступними рахунками: „Готова продукція” (26), „Статутний капітал” (40), „Розрахунки за страхуванням” (65).

Синтетичний облік готової продукції провадять на активному рахунку „Готова продукція” за фактичною виробничою собівартістю.

Вихід кожного виду готової продукції з виробництва оформляється відповідною первинною документацією – частіше приймально – здавальними накладними. У них зазначають номер, дату , цех (відправник), склад (одержувач), найменування продукції, одиницю вимірювання тощо. Тут також відображають час прийняття, стан тари, підписи осіб того, хто здав, і того, хто прийняв готову продукцію. Накладні надходять до бухгалтерії для обліку готової продукції.

Крім накладних, складають, наприклад, скільки і яких видів продукції прийнято від цеху, приход від цеху за зміну, кількість реалізованої або переданої іншим цехам продукції.

Ці документи підписують, як правило, Начальник цеху, комірник, представник ВТК. Начальник цеху – контролює здачу і правильне оформлення продукції на склад; Комірник – контролює збереження продукції на складі; Представник ВТК – якість продукції.

Рахунок „Статутний капітал” призначений для обліку даних та узагальнення інформації про стан і рух статутного капіталу підприємства. Після державної реєстрації підприємства його статутний капітал у сумі внесків засновника (учасників), які передбачені установчими документами (наприклад, у сумі виконаної підписки в акціонерному товаристві), відображається за кредитом рахунка „Статутний капітал” у кореспонденції:

1. у одноосібного власника – рахунками обліку грошових засобів та інших цінностей (активів);

2. у товариства – рахунком „Неоплачений капітал”.

Фактичні надходження власників (засновників) проводяться за кредитом рахунка „Неоплачений капітал” в кореспонденції з рахунками обліку грошових засобів та інших цінностей (активів) або зобов’язань (пасивів).

Уразі переоцінювання основних засобів, які входять в статутний капітал, сума до оцінювання відображається за дебетом рахунків „Основні засоби” та кредитом рахунка „Статутний капітал”.

Облік розрахунків з органами соціального страхування пенсійного забезпечення та фондом страхування на випадок безробіття провадиться рахунком „Розрахунки за страхуванням”. Соціальне страхування, тобто матеріальне забезпечення в разі непрацездатності, інвалідності, старості, втрати роботи здійснюється переважно за рахунок спеціальних фондів. Ці кошти утворюються із щомісячних відрахувань підприємства у розмірі встановлених законом процентів від фактично нарахованої заробітної плати.

МШП можуть вибути з експлуатації з різних причин: через повне зношення, поламання, реалізацію тощо. У всіх випадках на вибуття з експлуатації МШП комісія складає Акт на списання. Вона констатує непридатність подальшого використання окремих предметів.

На всі предмети (зазначаючи їх кількість, ціну та суму) у порядку номенклатурних номерів складають загальний акт у межах однієї групи і однієї матеріально відповідальної особи.

На предмети, на які нарахована знос 100%, доцільно складати окремий акт.

В актах має бути зазначена сума відображеного в обліку на день ліквідації зносу щодо кожного об’єкта.

Акти на списання комірник використовує для оперативного складського обліку, а бухгалтерія – для аналітичного і синтетичного обліку вибуття та зносу МШП.

Матеріальна шкода, що була заподіяна нестачею майна складає 1539,25 грн.

Завдання №3

Нормативний метод обліку.

Задачею нормативного методу обліку витрат на виробництво є своєчасне попередження нераціональної витрати матеріальних, трудових і фінансових ресурсів у господарстві, сприяння виявленню наявних у виробництві резервів і результатів внутрішньогосподарського госпрозрахунку. В основі своєї він містить технічно обґрунтовані розрахункові величини витрат робочого часу, матеріальних і грошових ресурсів на одиницю продукції, робіт, послуг. Норми виробничих витрат (поточні і планові) - найважливіше знаряддя керування виробництвом.

Персональна відповідальність за результати роботи пов’язана не лише з кількісними та якісними (вартісними) характеристиками, а й з прогнозними рішеннями. Для їх прийняття потрібна додаткова інформація про затрати. Ця характеристика має відображати не просто що затрачено, а й розкривати відповідність затрат заздалегідь визначеним параметрам (бізнес-плану, нормам, кошторису тощо), з’ясовувати причини того чи іншого стану, називати ініціаторів економії або винуватців перевитрат. Має бути дана відповідь, де саме, на якій операції, на якому процесі (фазі, дільниці тощо) виникли відхилення, ступінь використання виробничих потужностей тощо. За цією характеристикою затрати у внутрішньогосподарському обліку поділяють на залежні та незалежні від діяльності. При цьому залежні можуть бути:

• пропорційно залежні;

• дегресивно залежні;

• прогресивні залежні.

Потребують уточнення прямі та непрямі затрати. Прямі затрати доцільно уточнити терміном „індивідуальні”, а непрямі – терміном „загальні”.

Доцільно ввести такі поняття: затрати, які контролюються, та затрати, які не контролюються; короткострокові, довгострокові, значні, незначні, серединні та граничні.

Місцем виникнення, або центром, затрат називатимемо місце, де вони фактично утворилися. Наприклад, у цеху для випікання хліба було використано борошно, а в конторі управління – електричну енергію для живлення лампочки, що освітлює кімнату.

Центром відповідальності називають місце, де виникають правові відносини між учасниками господарських процесів.

За своєю природою кожне робоче місце – це центр затрат. Проте в обліку до такої деталізації, як правило, не вдаються. У розглянутих щойно прикладах ідеться відповідно про відносини між робітником (начальником цеху) і адміністрацією та між робітником (адміністрацією підприємства чи цеху) та електростанцією через лічильник.

Розрізняють два види центрів контролю, а саме:

1. центр контролю за затратами;

2. центр контролю за фінансовими результатами;

Основними центрами контролю можуть бути: працівник, бригадир (майстер), начальник цеху (дільниці), начальник (завідувач) служби, головний механік, головний інженер та ін., адміністрація підприємства в цілому.

Процес внутрішнього контролю затрат діяльності підприємства включає в себе процес документування всіх видів затрат. Процес документування повинен бути таким , щоб забезпечити виявлення відхилень від норм (кошторису, квот тощо) по ходу технологічного процесу за зміну і як мінімум за добу або за самий короткий технологічний цикл.

У різних виробництвах застосовують різні види та форми документів для оформлення передачі або відпуску матеріалів зі складу на виробництво: накладні , забірні картки, лімітно-забірні листи, вимоги тощо. Якщо видача зі складу співпадає з моментом передачі (запуску) у виробничий процес, то складають один документ.В усіх виробництвах, за винятком дослідних експериментальних, затрати регламентуються рецептурою, нормативними картками та іншими документами.

Для того, щоб проконтролювати затрати між вхідною кількістю (масою) переданих у виробничий процес матеріально-речових елементів затрат та вихідною кількістю готової продукції при додержанні певних технологічних параметрів виробничого процесу в органічних виробництвах встановлені нормативні пропорційні залежності.

Внутрішній контроль за затратами на підприємстві ведеться як відповідальними за певну дільницю відповідальними особами так і спеціальними службами (ревізійна комісія тощо).

Категория: Аудит | Добавил: Professor (06.06.2012)
Просмотров: 553 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: