Суббота, 04.05.2024, 22:04
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Аудит

Реферат на тему Роль бухгалтерського обліку в управлінні бюджетними установами та його задачі
РЕФЕРАТ
Роль бухгалтерського обліку в управлінні бюджетними установами та його задачі


Зміст:
1. Роль бухгалтерського обліку в управлінні бюджетними установами та його задачі.
2. Облік інших позабюджетних коштів.
Список використаних джерел.
1.


Роль бухгалтерського обліку в управлінні бюджетними установами та його задачі.
Бухгалтерський облік виконання кошторису доходів і видатків бюджетних установ суттєво відрізняється від обліку господарської діяльності підприємств виробничої сфери, що зумовлено самою специфікою їх діяльності: вони працюють не заради отримання прибутку, а для задоволення соціальних, культурних та інших потреб суспільства. Діяльність цих установ фінансується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, які надаються їм безповоротно. У бюджетній сфері практично відсутні госпрозрахункові відносини, не обчислюється собівартість послуг, які надаються у більшості випадків безкоштовно. Бюджетні установи не мають статутного капіталу, а всі їхні активи с державною власністю. До бюджетної сфери належать установи різних галузей і видів діяльності, що зумовлює необхідність враховувати специфіку їхньої діяльності (освіта, охорона здоров'я, культура, наука, управління тощо). Починаючи з 2000 р. в бюджетній сфері відбулися значні зміни щодо організації обліку: впроваджено облік за новим планом рахунків, удосконалено облікові регістри та форми звітності, змінено порядок закриття рахунків та складання звітності і т. ін. Все це зумовлює необхідність спеціальної підготовки фахівців з обліку в бюджетних установах.
До бюджетних належать організації, основна діяльність яких повністю або частково фінансується за рахунок коштів бюджету на підставі кошторису доходів і видатків. Належність організацій до бюджетних визначається їхнім статутом, установчими документами, відповідними фінансовими органами. Це школи, дитячі садки, вищі та середні спеціальні навчальні заклади, науково-дослідні установи, установи охорони здоров'я, соціального забезпечення, фізкультури, культури і мистецтва, оборони, державної влади та управління, юридичних установ і багато інших. Загальна кількість бюджетних установ в Україні становить близько 100 тисяч, з яких: 22 тисячі загальноосвітніх шкіл, 24 тисячі постійних дошкільних закладів, близько 24 тисяч закладів культури клубного тішу, 225 музеїв, близько 4 тисяч лікарень і т. ін. У Дніпропетровській області бюджетних установ понад 6 тисяч, у тому числі: 2320 закладів освіти, 1370 - культури, 950 - охорони здоров'я, 1388- соціального захисту населення та ін.
Особливості бухгалтерського обліку в установах невиробничої сфери визначаються законодавством про бюджетний устрій і бюджетний процес в Україні, інструкціями з бухгалтерського обліку в установах і організаціях, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, іншими нормативними документами Міністерства фінансів України (МФУ) та Державного казначейства України (ДКУ).
До специфічних особливостей бюджетного обліку необхідно віднести:
· контроль виконання кошторису видатків;
· роздільний облік касових і фактичних видатків;
· організацію обліку в розрізі статей бюджетної класифікації;
· сувору відповідність обліку і звітності вимогам нормативних документів;
· галузеву специфіку обліку в установах культури, науки, освіти, охорони здоров'я, управління, оборони і т. ін.
Збереження і розвиток установ бюджетної сфери вимагають підвищення віддачі фінансових, матеріальних і трудових ресурсів, що використовуються в цих установах, більш тісного зв'язку виділених з бюджету коштів з результатами їх використання. У той же час, враховуючи напруженість бюджету, для зменшення дефіциту коштів дія утримання бюджетних установ необхідно активніше запроваджувати комерційні відносини в системі бюджетних установ (в розумних межах). Поєднання бюджетного фінансування і комерційної діяльності сприяє більш раціональному використанню не лише бюджетних асигнувань, але й коштів інших джерел фінансування, що надходять на потреби установ невиробничої сфери. За допомогою коштів, отриманих від комерційної діяльності, з'являється можливість покращити якісні показники роботи цих установ, оптимізувати норми витрат, удосконалити систему оплати праці працівників невиробничої сфери, зміцнити матеріальну базу бюджетних установ, розширити сферу їхньої діяльності. З цією метою бюджетні установи поряд з основною діяльністю можуть займатися і підприємницькою (комерційною, бізнесовою) діяльністю у дозволених законодавством межах.
З метою залучення додаткових фінансових коштів для розвитку галузей невиробничої сфери держава передбачила цілу систему податкових пільг юридичним і фізичним особам (у т. ч. іноземним), що вкладають кошти у розвиток названих установ. Це ще одне з додаткових джерел фінансування діяльності невиробничої сфери.
Важлива роль у втіленні в життя цих заходів належить раціональній організації бухгалтерського обліку, звітності та аналізу господарської діяльності установ бюджетної сфери. Контрольні функції обліку мають бути безпосередньо пов'язані з усією обліковою роботою - оформленням, прийманням і обробкою документів. Контроль повинен передбачати, в першу чергу, порядок перевірки:
· виконання постанов, розпоряджень і вказівок державних органів і вищих організацій;
· дотримання встановлених нормативів витрат;
· дотримання строків платежів;
· правильності і своєчасності приймання і відпуску товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ);
· правильності витрачання фонду оплати праці (ФОП), дотримання установлених штатів, посадових окладів, кошторисів витрат;
· збереження майна, ТМ Ц, грошових коштів у місцях їх зберігання та використання;
· правильності здійснюваних під час обліку розрахунків.
У вказаних напрямках необхідно здійснювати попередній, поточний і подальший контроль. Бухоблік не може бути ефективним, якщо не виконує контрольної функції. Але поряд з тіш система контролю не повинна завдавати додаткової роботи, ускладнювати документообіг.
Незважаючи на значні успіхи в організації обліку в установах невиробничої сфери, що спостерігаються в останні роки (цьому сприяла нормотворча діяльність ДКУ, введення відповідних курсів у навчальні плани підготовки бухгалтерських кадрів у вузах, технікумах і коледжах, систематичні публікації з бюджетного обліку у професійних періодичних виданнях), є ряд теоретичних, методологічних та організаційних проблем, що вимагають термінового вирішення:
· у процесі економічної реформи відбувається переформування джерел фінансування установ невиробничої сфери - із загально державного у місцеве;
· зростає частка позабюджетних коштів у складі джерел фінансування бюджетних установ;
· галузева специфіка окремих установ вимагає специфічного підходу до обліку їхньої діяльності;
· подальше впровадження ЕОМ в обліковий процес не завжди науково й методологічно обгрунтоване;
· поєднання в одній установі бюджетної і комерційної діяльності та її відображення в єдиній системі обліку.
Впровадження у невиробничій сфері нового господарського механізму, використання різних форм господарювання (орендна, кооперативна, індивідуальна трудова діяльність тощо) сприяли виникненню нових для бюджетних установ понять: колективний і орендний підряд, інтенсифікація виробництва, вартість підготовки спеціаліста, вартість медичних послуг, вартість послуг установ культури і т. ін.
Все це зумовлює специфіку і новизну в методології та організації обліку і вимагає відповідного теоретичного обґрунтування, що необхідно для посилення контролю за використанням ресурсів Та покращання якісних показників роботи цих установ. Вирішуються ці проблеми по-різному: в одних установах створюють дві бухгалтерії (бюджетну і госпрозрахункову), в інших - вводять два плани рахунків (один для обліку використання бюджетних коштів, а другий - для обліку підприємницької діяльності), у третіх - складають окремі облікові регістри і т. ін. У той же час законодавство пропонує об'єднання коштів, що надходять з різних, джерел, їх спільне планування в єдиному кошторисі і спільний облік використання. Але надходження позабюджетних коштів не повинно бути підставою для зменшення бюджетного фінансування, за рахунок якого часто здійснюються витрати, які неможливо перевести па комерційні засади (профілактичні медичні заходи, фундаментальні наукові дослідження тощо).
З метою забезпечення єдиних методологічних основ організації і ведення бухгалтерського обліку та звітності на всій території України в умовах різних форм власності та розвитку ринкових відносин Верховна Рада України прийняла Закон України № 996-XIV від 16.07.1999 р. «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні». Цей документ передбачає слині засади організації обліку і звітності для всіх підприємств, установ і організацій, що є юридичними особами за законами України. Згідно з п. 4 статті 6 цього Закону «порядок ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності про виконання бюджетів і госпрозрахункових операцій бюджетних установ встановлюється Державним казначейством України відповідно до законодавства».
Державне казначейство України розробляє план рахунків бухгалтерського обліку і порядок його застосування, інструкції з обліку наявності та використання бюджетних і позабюджетних коштів, основних засобів, запасів, видатків, валютних операцій, проведення інвентаризацій, складання звітності тощо. Така сувора регламентація методології обліку забезпечує його єдність, порівнюваність показників установ різних галузей невиробничої сфери, можливість отримання зведених показників для контролю виконання кошторисів і бюджетів.
Одночасно треба зазначити, що на бюджетні установи не поширюється дія національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що розроблені і затверджені Міністерством фінансів України у період з 1999 до 2001 р.
Основними нормативними документами, відповідно до яких організовується облік у бюджетних установах України, є новий план рахунків бухгалтерського обліку та порядок його застосування, нова бюджетна класифікація видатків, інструкція про кореспонденцію рахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, інструкція про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання, інструкція з обліку запасів бюджетних установ та багато інших. У них викладено методику обліку операцій з виконання кошторису видатків за загальним і спеціальним фондами та з обліку іншої діяльності.
Ведення бухгалтерського обліку, здійснення контролю за виконанням кошторисів, складання звітності в бюджетних установах покладається на бухгалтерію, яка є, як правило, самостійною службою і має свою структуру. Існують дві організаційні форми обліку в бюджетних установах: 1) бухгалтерії окремих установ; 2) централізовані бухгалтери.
Зазвичай самостійні бухгалтерії мають великі установи: вищі навчальні заклади, науково-дослідні інститути, лікарні тощо.
Централізовані бухгалтерії - найбільш поширена форма організації обліку к бюджетних установах. Вони створюються за відомчою чи міжвідомчою ознаками при територіальних і районних медичних закладах, управліннях місцевих державних адміністрацій, міністерствах, відомствах та їх управліннях і виконують усі функції з обліку та звітності бюджетних установ, які вони обслуговують.
Процес створення централізованих бухгалтерій почався в 60-ті рр. минулого (XX) століття. На теперішній час ними обслуговуються понад 90% бюджетних установ, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів. Централізація обліку справила позитивний вплив на його організацію, методологію, оперативність: поліпшився функціональний розподіл обов'язків між обліковими працівниками, набули поширення прогресивні форми і методи обліку, скоротилися видатки на утримання апарату управління, прискорилося складання та узагальнення звітності, з'явилась можливість порівняння результатів аналізу і контролю виконання кошторисів однотипних установ, використання сучасної обчислювальної техніки тощо. Все це сприяло поліпшенню обліку і контролю виконання бюджету за видатками.
ться незалежно від наявності залишку коштів на спеціальному реєстраційному рахунку. Облік таких доручень здійснюється органами Державного казначейства України відповідно до Порядку безперечного списання коштів з реєстраційних рахунків установ і організацій, оплата витрат яких здійснюється з єдиного казначейського рахунка, затвердженим наказом Головного керування Державного казначейства України від 22.03.99 р. № 25. Безперечне стягнення зі спеціальних реєстраційних рахунків здійснюється за рахунок надходжень на цей рахунок, без обліку кодів економічної класифікації витрат.
Видача наявних зі спеціальних реєстраційних рахунків на всі видатки (заробітна плата, господарські витрати, відрядження і т.п.) здійснюється на підставі представленої органу Державного казначейства України заявки, затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України від 12.08.99 р. № 64.
У випадку порушення бюджетними установами порядку використання позабюджетних засобів (нецільове і неефективне використання) органи Державного казначейства України відмовляють в оплаті. У цьому випадку на документах ставиться штамп: «Відмовлено в оплаті».
Так само, як бюджетні асигнування, кошти, що надходять бюджетним організаціям від надання платних послуг, виконання робіт, реалізації продукції, повинні використовуватися по цільовому призначенню, відповідно до кошторису. З цією метою наказом № 146 визначені напрямки використання отриманих спеціальних засобів.
Планом рахунків для обліку фактичних витрат, здійснюваних бюджетною установою за рахунок коштів спеціального фонду на зміст установи й інші заходи, передбачені спеціальним фондом кошторису доходів і витрат даної установи, передбачений рахунок 81 «Витрати спеціального фонду».
До рахунка 81 «Витрати спеціального фонду» відкриваються наступні субрахунку:
· 811 «Витрати за коштами, отриманими як плата за послуги»;
· 812 «Витрати по інших власних надходженнях»;
· 813 «Витрати по інших коштах».
На субрахунку 811 «Витрати по спеціальних коштах» враховуються фактичні витрати спеціального фонду кошторису доходів і витрат бюджетної організації (у частині спеціальних коштів).
На субрахунку 812 «Видатки спеціального фонду» враховуються фактичні витрати спеціального фонду кошторису доходів і витрат бюджетної установи (у частині інших власних надходжень установи).
На субрахунку 813 «Витрати по іншим коштам» враховуються фактичні витрати спеціального фонду кошторису доходів і витрат у частині інших коштів.
Тимчасово вільні кошти спеціального фонду можуть бути спрямовані на витрати, що повинні фінансуватися за рахунок коштів загального фонду (заробітна плата, грошове забезпечення, стипендії й інші соціальні виплати), з наступним відшкодуванням. Порядок відшкодування коштів спеціального фонду, спрямованих на заходи, зв'язані з фінансуванням витрат загального фонд/, викладений у листі Державного казначейства України від 02.08.2000 р. № 07-06/803-5690.
Відповідно до вимог даного листа рішення про напрямок коштів спеціального фонду на бюджетні витрати і їхнє відшкодування приймається розпорядником бюджетних коштів самостійно й оформляється наказом по установі. Про це розпорядник повинний письмово повідомити відповідний орган Державного казначейства України, на території якого він знаходиться.
Відновлення тимчасово вільних коштів спеціального фонду, що були спрямовані на фінансування витрат загального фонду, проводиться органами Державного казначейства України за умови надання розпорядником бюджетних коштів наступних документів:
· заяви розпорядника бюджетних засобів (у довільній формі) із указівкою засобів спеціального фонду спрямованих на погашення заборгованості по заробітній платі, грошовому забезпеченню, пенсіям, стипендіям і іншим соціальним виплатам, дати проведення таких операцій і суми коштів, що слід повернути;
· представлення головного розпорядника бюджетних коштів, що є дозволом на проведення даного відшкодування; чи балансу витягу з книги «Журнал-головна» при наявності даної суми заборгованості в обліку на субрахунку 715 «Доходи, спрямовані на покриття дефіциту загального фонду».
Крім цього, суми спрямованих коштів і коштів, що підлягають відшкодуванню органами Державного казначейства України, звіряються з планом асигнувань із загального фонду бюджету, кошторисом доходів і витрат бюджетної установи і залишком виділених асигнувань.
Огляд нормативно-правової бази формування позабюджетних коштів. З метою запровадження ефективного контролю за витрачанням позабюджетних коштів установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету України, розроблений даний Порядок казначейського обслуговування позабюджетних коштів установ і організацій, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету. Казначейське обслуговування позабюджетних коштів бюджетних установ здійснюється на підставі вимог таких документів: Указу Президента України від 15.02.99 №173 «Про внесення змін до Указу Президента України від 27 квітня 1995 року 335»; Постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.99 № 180 «Про деякі питання діяльності державного казначейства України»; Інструкції про порядок використання і обліку позабюджетних коштів бюджетних установ та звітності про них, затвердженої наказом Головного управління державного казначейства України від 11.08.98 № 63 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.09.98 за № 561/3001.
Особливості бухгалтерського обліку в бюджетних установах визначаються Бюджетним кодексом України, Законами України «Про Державний бюджет України», Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»,Планом рахунків бухгалтерського обліку та бюджетних установ і організацій і Порядком його застосування, затверджений наказом Головного управління Державного казначейства України, Інструкцією про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженою наказом Державного казначейства України, та іншими нормативними документами, що містять вказівки з обліку та відображення у звітності операцій бюджетних установ.
У бюджетних установах касові та фактичні видатки планують і обліковують за єдиною економічною класифікацією видатків, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2001 р. № 604 «Про бюджетну класифікацію та її запровадження».
Кошти спеціального фонду бюджетних установ можуть бути тимчасово залучені для здійснення видатків загального фонду у разі нестачі коштів останнього. Листом ДКУ № 07-06/803-5690 від 02.08.2000 р. «Про спрямування коштів спеціального фонду державного бюджету на бюджетні видатки і їх відшкодування» визначено порядок спрямування коштів спеціального фонду на видатки загального фонду та їх подальше відшкодування.
Організація обліку інших позабюджетних коштів у бюджетній організації. На спеціальний реєстраційний рахунок з інших позабюджетних коштів надходять:
· кошти, які залишаються навчальним закладам професійно-технічної освіти із сум, що надійшли за роботи, виконані учнями, і за договорами на підготовку кадрів та підвищення кваліфікації робітників;
· кошти за розрахунками за формений одяг, який видають працівникам деяких міністерств (інших центральних органів виконавчої влади) і підвідомчих їм бюджетних установ;
· кошти, що надходять, у відповідності з чинним законодавством України, від штрафів та інших фінансових санкцій, які є результатом контрольно-економічної роботи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, їхніх підвідомчих установ та спрямовуються, у встановлених законодавством відсотках, на зміцнення матеріально-технічної бази та/або матеріальне заохочення працівників;
· збір за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон;
· грошові надходження від реалізації продукції та послуг установами державної сортовипробовувальної мережі, державними проектно-розвідувальними станціями хімізації сільського господарства та машиновипробувальними станціями;
· кошти, отримані від реалізації ліцензій користувачам мисливських угідь, а також за видачу посвідчення мисливця;
· інші кошти.
Облік сум із інших позабюджетних коштів ведеться органами Державного казначейства України в особових картках того ж самого зразка, що і спеціальних коштів, наростаючим підсумком з початку року на підставі звіту форми № 4-1 "Звіт про рух позабюджетних коштів".
В особовій картці з обліку інших позабюджетних коштів суми коштів, які направлені на рахунки в установи комерційних банків відповідно до укладених депозитних договорів, відображаються як зменшення доходів у графі 5 "Надійшло доходів з початку року" та в графі б "Надійшло доходів за поточний квартал".
Суми коштів, які після закінчення депозитного договору повертаються на рахунки бюджетної установи, відображаються у тих самих графах в особовій картці як повернення доходів.
Суми отриманих відсотків При цьому в особових картках у гр. З "Дата" та гр. 4 "№ документа" обов'язково вказуються N договору та його дата. Отримані відсотки супроводжуються записом "Відсотки за депозитними договорами".


Список використаних джерел:
Бюджетний кодекс України від 21 червня 2001 р. № м2542-ІІІ.
Зміни до Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ: затв. наказом Державного казначейства України від 10 серпня 2001 р. № 143 // Офіційний вісник України. - 2001. - № 38. - 5 жовтня. - С. 156.
Інструкція про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ: затв. наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 р. № 61 / Все про бухгалтерський облік. - 2000. - № 87. - С. 11-22.
Інструкція про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання: затв. наказом Державного казначейства України від 27 липня 2000 року № 68 // Бізнес. - 2000. - № 45. - С. 4-8.
Концепція розвитку Державного казначейства за умов функціонування єдиного казначейського рахунка (розпорядження Державного казначейства України від 06.03.2000 р. № 5-р).
Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрями використання: затв. Постановою КМУ від 17 травня 2002 р. № 659.
Перелік платних послуг, які можуть надаватися державними закладами охорони здоров'я та вищими медичними закладами освіти: затв. Постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138 // Зібрання постанов уряду України. - 1996. - № 18.
Перелік платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами: затв. Постановою КМУ від 20 січня 1997 р. № 38 // Офіційний вісник України. - 1997. - № 4.
План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ: Затверджений наказом головного управління Державного казначейства України від 10 грудня 1999 р. № 114 // Главбух. 2001 р. - № 3. - С. 203-207.
Порядок складання карток і книг аналітичного обліку бюджетних установ: затв. наказом Державного казначейства України від 6 жовтня 2000 р. № 100 // Бізнес. - 2000. - № 47. - С. 35-37.
Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16 липня 1999 р. № 996-ХІ\/ // Урядовий кур'єр. - 1999. - № 162. - 1 вересня, з наступними змінами і доповненнями.
Про бюджетнусистему України: Закон України від 29 червня 1995 р. № 3125-ХІІ //. Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 23. - С. 243-248.
Про введеннянової бюджетної класифікації України: затв. наказом Міністерства фінансів України від 3 грудня 1997 р. № 265 // Главбух. - 2001. - № 3.
Про внесеннязмін до кошторисів за спеціальним фондом: лист Міністерства фінансів України від 31 травня 2001 р. № 0210-5/174 // Все про бухгалтерський облік. - 2001. - № 67. - 27 липня. - С. 15.
Про внесеннязмін та доповнень до Переліку власних надходжень бюджетних установ та організацій: затв. наказом Міністерства фінансів України від 25 грудня 2000 р. № 347 // Офіційний вісник України. - 2001. - № 7. - 2. - С. 228.
Про гуманітарнудопомогу: Закон України від 22 жовтня 1999 року № 1192-ХІ // Офіційний вісник України. - 1999. - № 45. - 26 листопада. - С. 8.
Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ: Постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228.
Про порядок надання платних послуг державними навчальними закладами: Наказ Міносвіти України, Мінекономіки України, Мінфінансів України від 27.10.97 р. № 383/239/131//Офіційний вісник України. - 1998. - №2. - 29 січня. - С.193.
Про спрямування коштів спеціального фонду державного бюджету на бюджетні видатки і їх відшкодування: Лист Державного казначейства України від 02.08.2000 р. № 07-06-/803-5690/ /Дебіт-кредит-2000. - № 37.
Бюджетна система України: Навчальний посібник / Бескід Й.М., Юрій С.І. та ін.-К.: НІОС, 2000. - 400с.
Джога Р.Т. Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Навч. посібник. - К.:КНЕУ. - 2001. – 250 с.
Канєва Т.В. Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Навч. посібник. - К.:Книга, 2004. – 180 с.
Категория: Аудит | Добавил: Professor (03.06.2012)
Просмотров: 1079 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: