Четверг, 28.11.2024, 15:47
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Аудит

Реферат на тему Автоматизація зведеного обліку
План
1.Особливості зведеного обліку і звітності при використанні АРМ.
2.Процес автоматизованої обробки облікової інформації.
3.Контроль і аналіз зведених даних з використанням АРМ бухгалтера.
Особливості зведеного обліку і звітності при використанні АРМ.
Складання фінансової звітності – заключний етап бухгалтерської роботи. Особливістю автоматизації зведеного обліку і складання фінансової звітності є те, що майже вся інформація цієї ділянки роботи вже знаходиться в пам’яті ЕОМ, тому комп’ютер по даній програмі перевіряє і опрацьовує цю інформацію для формування зведених повідомлень автоматизації обліку фінансової звітності.
Перед формуванням фінансової звітності необхідно сформувати наступні машинограми :
Головне меню " Звіти” – " Бухгалтерська звітність” :
-
- Головна книга – заміняє собою Головну книгу, яка ведеться при ручному обліку. В ній по кожному рахунку вказуються залишки на початок і кінець звітного періоду, обороти по дебету і кредиту в розрізі кореспондуючих рахунків.
-
- Звіт за проведеннями – в цьому журналі занесені всі проведення за звітний період. Кожне проведення має дату, документ, зміст, Дт, Кт і суму.
-
- Зведені проведення – згруповані проведення по бухгалтерських рахунках. Рахунки записують по порядку зростання шифрів.
-
- Оборотно-сальдова відомість - заміняє собою оборотну відомість по рахунках синтетичного обліку, яка ведеться при ручному обліку.
-
- Шахівка- записується в шахматному порядку рахунки, кореспондуючі один з одним, по кожному проведенні вказується сума. 
Для одержання форми фінансової звітності необхідно відкрити Головне меню " Звіти” – " Звіти довільної форми”.
У розділі "Звіти довільної форми” всі звіти згруповані в слідую чому порядку :
1.
Звіти до ДПІ.
2.
Звіти до служби зайнятості.
3.
Звіти до Пенсійного фонду та фонду соціального страхування.
4.
Фінансова звітність.
5.
Статистична звітність.
6.
Службові звіти.
Для формування необхідного звіту треба нажати клавішу "Виконати”. У вікні з’являється форма звіту, у верхній частині звіту треба заповнити :
-
Закрити .
-
Заповнити .
-
Початкові установки .
-
Розгорнути .
-
Додатково .
Формування бухгалтерської звітності здійснюється на підставі узагальнених даних рахунків бухгалтерського обліку . Такі узагальнення облікової інформації проводяться щомісяця шляхом підрахунків оборотів і визначення сальдо по всіх рахунках бухгалтерського обліку .
Коли формуються машинограми аналітичного обліку, у пам’яті ЕОМ автоматично накопичуються підсумкові дані по кожному синтетичному рахунку, а за потреби – і по субрахунку .
Щоб розробити машинограму, що замінює Головну книгу, не потрібне введення до пам’яті ЕОМ додаткових облікових даних . Є потреба тільки у автоматизованому пошуку інформації в пам’яті машини, її групуванні та видачі для роздрукування .
Машинограма " Головна книга” складається щомісяця і брошурується окремо за кожний звітний період, на відміну від ручної .
У машинограмі вказується код і найменування підприємства, звітний період, за який вона складається, основний балансовий рахунок і субрахунок, кореспондуючий рахунок і субрахунок, сума вхідного залишку, обороти по дебету і кредиту, вихідний залишок .
За даними цієї машинограми працівники бухгалтерського обліку контролюють правильність оборотів .
Інформація, що міститься в машинограмі " Головна книга” використовується для складання бухгалтерського балансу .
У зв’язку з тим, що у системі споживчої кооперації України використовуються для автоматизації бухгалтерського обліку різні програми, баланс підприємства може складатися бухгалтером вручну за допомогою одержаної машинограми " Головна книга” або автоматично з накопичених у пам’яті ЕОМ даних . Це стосується й інших форм звітності, Декларацій з ПДВ та довідок про одержаний прибуток .
Друкування звітних машинограм проводиться на основі закладених до пам’яті ЕОМ форм бланків звітності .
Цей набір бланків є сукупністю форм вихідних файлів, орієнтованих на видачу зазначених машинограм та відеограм . Зміст вихідних повідомлень формується на основі файлів сальдо і оборотів по рахунках синтетичного обліку . Програмою може бути забезпечений виклик і роздрукування необхідного бланку автоматичного чи на запит бухгалтера .
У процесі обробки бухгалтерських даних формуються масиви для друкування балансу .
Особливо цінними при автоматизованому одержанні форм бухгалтерської звітності є те, що за спеціальними алгоритмами автоматичного, без втручання бухгалтера, здійснюється узгодження показників балансу підприємства, звіту про фінансові результати, звіту про власний капітал, звіту про рух грошових коштів підприємства як у межах кожної окремої форми звітності, так і між всіма ними .
Це забезпечує високу якість складання бухгалтерської звітності .
Використання ЕОМ дозволяє оперативно отримувати в необхідній деталізації інформацію щодо товарообігу та товарних запасів .
Процес автоматизованої обробки облікової інформації.
Контроль і аналіз зведених даних з використанням АРМ бухгалтера.
У програмі реалізовано можливість роботи як з регламентованими, так і зі стандартними звітами.
В типову конфігурацію включено набір стандартних звітів.
Стандартні звіти – це цілісна система, яка дозволяє формувати одні звіти на підставі інших, деталізуючи дані звіту. Вони призначені для отримання даних за підсумками по бухгалтерських проведеннях в різних розмірах. Такі звіти можуть бути складені при використанні Плану рахунків бухгалтерського обліку, що використовується в програмі, незалежно від змісту та призначення конкретних рахунків. Стандартні звіти можуть застосовуватись для отримання як узагальненої, так і детальної інформації по будь-яких ділянках обліку.
Для роботи зі звітами використовується пункт меню "Звітність”, при чому на екран видається діалогова форма налагодження параметру звіту.
В ній потрібно ввести значення параметрів, що визначають склад даних, які входять до звіту період, за який видаватимуться дані бухгалтерського обліку, шляхом введення початкової та кінцевої дати, інші параметри, наприклад, тип валюти .
Програма також надає можливість збереження сукупності параметрів для звіту заданого виду для подальшого використання, і можливість деталізації розшифровки звітів при його перегляді. На найнижчому рівні деталізації здійснюється перехід до конкретної проведеної операції.
Основні стандартні звіти, реалізовані в програмі, та їх характеристику зазначено в табл.1.
Таблиця.1. Стандартні звіти програми "1С: Бухгалтерія 7.7”
№ | Звіт | Сутність та призначення
1 | 2 | 3
1 | Оборотно-сальдова відомість” | Містить для кожного рахунку інформацію про залишки на початок та кінець періоду, а також обороти по дебету та кредиту за встановлений період. Цей звіт в бухгалтерській практиці використовується найчастіше.
2 | "Шахівка” | Містить обороти між звітами за деякий обраний період, часто використовується бухгалтерами, оскільки дає уявлення про рух.
3 | "Оборотно-сальдова відомість по звіту” | Використовується для рахунків, по яких ведеться аналітичний облік, при цьому здійснюється відокремлення залишків від оборотів по конкретних об’єктах аналітичного обліку
субконто
4 | "Аналіз рахунку” | Містить обороти рахунку з іншими рахунками за обраний період, а також сальдо на початок та кінець періоду.
5 | "Аналіз рахунку по датах” | Дозволяє отримати обороти по рахунках на кожну дату певного періоду, що дає можливість аналізувати зміни у часі засобів або зобов’язань підприємства, для перевірки відповідності введених даних тим, що вказані в банківських виписках тощо.
6 | "Аналіз рахунку по субконто” | Містить підсумкові суми кореспонденцій даного рахунку з іншими рахунками за вказаний період, а також залишки по рахунку на початок та кінець періоду а розрізі об’єктів аналітичного обліку. .Цей звіт можна сформувати тільки для рахунків, по яких ведеться аналітичний облік.
7 | "Головна книга” | Використовується для виведення оборотів та залишків рахунку за кожен місяць, при підбитті підсумків та складанні звітності.
8 | "Аналіз субконто” | Для видів субконто, пов’язаних з декількома синтетичними рахунками, за допомогою оборотно – сальдової відомості по будь-якому одному рахунку неможливо отримати повну інформацію про обороти та підсумки по субконто.В ньому для кожного субконто (об’єкта аналітичного обліку) обраного виду наводяться обороти по всіх рахунках, в яких використовується це субконто, а також розгорнуте та згорнуте сальдо.
9 | "Картка субконто” | Якщо необхідно отримати максимально повну картину операції по об’єкту аналітичного обліку (субконто) або групі субконто, можна вивести "Карточку субконто”, де зібрані всі операції з конкретним об’єктом аналітичного обліку (субконто) в хронологічній послідовності із зазначенням реквізитів проведень, залишків по субконто після кожної операції, на початок та кінець періоду.
10 | "Картка рахунку” | Включаються всі проведення, в яких задіяний даний рахунок, крім того, наводиться залишок на початок та кінець періоду, обороти за період та залишки після кожного проведення..
11 | "Обороти між субконто” | Включаються всі проведення, в яких задіяний даний рахунок, крім того, наводиться залишок на початок та кінець періоду, обороти за період та залишки після кожного проведення.
12 | "Звіт за проведеннями” | Представляє собою вибірку із журналу проведень за деякими заданими критеріями.
13 | Містить кореспонденцію рахунків (суми в дебет одного рахунку з кредиту другого) за деякий період часу.
14 | "Журнал-ордер” | Застосовується для рахунків, на яких ведеться аналітичний облік субконто, для отримання для кожного виду субконто дебетових та кредитових оборотів, а також розгорнутого та згорнутого сальдо на початок та кінець обраного періоду.
15 | "Розширений аналіз субконто” | Використовується для аналізу даних по аналітиці. При його формуванні можна вказати рахунок, до якого прикріплено даних вид аналітики. Всього одночасно можна аналізувати три види субконто для отримання для кожного їх виду дебетових та кредитових оборотів, а також розгорнутого та згорнутого сальдо на початок та кінець обраного періоду.
16 | "Діаграма” | Є потужним засобом візуального аналізу рахунків у формі різного виду діаграм.
В програмі також є набір регламентованих звітів – це передусім податкові та бухгалтерські звіти. Набір регламентованих звітів регулярно поновлюється.
Регламентовані звіти не входять до самої конфігурації, однак з ними можна працювати, як і зі стандартними звітами, виконавши наступні команди: "Звіти- "Регламентні звіти”.
Програмні продукти фірми "1С” орієнтовані не лише на вирішення облікових задач. Типові конфігурації програм програми "1С: Підприємство 7.7” включають звіти, що містять різноманітні аналітичні показники, необхідні для прийняття управлінських рішень. Так, конфігурація "Торгівля+Склад” включає ряд звітів, призначених для надання користувачам аналітичної інформації по ефективності торговельних операцій. 
В типову конфігурацію програми входить велика кількість стандартних звітів, що дозволяють здійснювати всебічний аналіз і контроль звітної інформації. Дані звіти дозволяють виявляти помилки в обліку, аналізувати господарську діяльність підприємства за будь-який період його існування.
Повний список звітів, передбачених конфігурацією, завжди можна знайти через меню "Операції” "Звіти”.
Звернення до нього призведе до появи підменю, яке містить список найважливіших і часто використовуваних звітів. Крім того, найпопулярніші з них виносяться у вигляді кнопок на панель інструментів.
Аналіз стану і руху господарських засобів за звітній період у вартісному виразі можна виконати за допомогою звіту "Оборотно-сальдова відомість”.
В ній для кожного синтетичного рахунку відображається залишик (сальдо) на початок і на кінець періоду, а також обороти за поточний період.
Перед виведенням на екран оборотно-сальдової відомості програма пропонує форму діалогу, в якій можна встановити параметри формування відомості.
Також у вікні налагодження передбачені три параметри програми.Перший вмикається, якщо у відомість необхідно включити обороти і сальдо рахунків з розбивкою по субрахунках. Другий – для отримання підсумків на валютних рахунках у валютному виразі. Третій визначає, чи формувати розгорнуте сальдо.
Якщо параметр програми "Розгорнуте сальдо” увімкнуто, то на закладці "розгорнуте сальдо” слід вибрати рахунок, за яким буде сформовано розгорнуте сальдо, і налагодити параметри для цих рахунків. Правила формування розгорнутого сальдо задаються в рядках таблиці.
В колонці "Рахунок” відображається код рахунку, за яким буде сформоване розгорнуте сальдо. Щоб добавити рахунок в список рахунків, слід натиснути кнопку "+”. Після чого відкриється План рахунків, з якого можна вибрати рахунок. По кнопці "=” можна змінити налагодження поточного рядка таблиці. Кнопка "Х” призначена для видалення рядка налагодження з таблиці.В колонці "АН.” Відображається ознака формування сальдо, розгорнутого по аналітиці "Х” – розгортати, "-" – не розгортати.
Якщо вибраний рахунок – група, то для нього можна сформувати сальдо, розгорнуте лише по субрахунках (для рахунків – груп сальдо по аналітиці не розгортається, тому в колонці "АН” автоматично встановлюється знак "-”). Щоб сальдо було розгорнуте по субрахунках, в колонці "С / с” слід натиском миші поставити знак "Х”.
Якщо вибраний рахунок – група, що не є групою, на ньому автоматично відключається налагодження формування розгорнутого сальдо по субрахунках. Якщо в цьому рахунку дозволено вести аналітичний облік, то, натиснувши мишкою на колонці "АН.”, можна встановити ознаку формування розгорнутого сальдо по аналітиці.
При отриманні звіту може виникнути необхідність у більшій конкретизації представлених в ньому даних. Так, отримавши звіт "Оборотно-сальдова відомість”, часто виникає питання, в результаті яких проведень з’явилися ті чи інші підсумкові суми. Для отримання відповіді можна скористатися іншими стандартними звітами, наприклад "Аналіз рахунка” чи "Картка рахунку”, і вже в них подивитися рух по рахунку, що нас цікавить , проведення, які його викликали, а потім звернутися до журналу операцій і в ньому шукати конкретну операцію або документ.
Відповідно до чинного законодавства підприємства, що мають структурні підрозділи, в тому числі і виділені на окремий баланс, з врахуванням діяльності всіх структурних підрозділів складають консолідовану звітність. При складанні консолідованої звітності, важливою є можливість вести в одній інформаційній базі бухгалтерський облік всіх структурних підрозділів з можливістю отримання консолідованої звітності. Крім того, важливо окремо представляти основні показники діяльності структурних підрозділів.
Категория: Аудит | Добавил: Professor (04.06.2012)
Просмотров: 749 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: