Воскресенье, 26.01.2025, 17:53
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Аудит

Реферат на тему Аудит продукції
При стійких оптових цінах цей варіант оцінки продукції є найпоширенішим, оскільки він дозволяє зіставляти оцінку продукції в поточному обліку і звітності, що важливо для контролю за правильним визначенням товарного випуску. При значному коливанні рівня оптових цін даний спосіб втрачає свої переваги.
4. По плановій (нормативній) виробничій собівартості, що виступає в якості твердої облікової ціни. При цьому способі обумовлюється необхідність окремого обліку відхилень фактичної виробничої собівартості продукції від планової чи нормативної. Перевага даного способу оцінки готової продукції полягає в забезпеченні єдності оцінки в плануванні обліку. Однак, якщо планова чи нормативна собівартість продукції змінюється часто, то оцінка залишків готової продукції ускладнюється. Варіантом цього способу оцінки готової продукції є оцінка по скороченій плановій виробничій собівартості.
5. По вільних відпускних цінах і тарифах збільшених на суму податку на додану вартість. Цей спосіб використовується при виконанні одиничних замовлень.
6. По вільних ринкових цінах. Цей варіант оцінки застосовується для обміну товарів, реалізованих через роздрібну мережу.
Аудитор перевіряє:–
правильність і своєчасність оформлення документів на здачу продукції з виробництва на склад;–
правильність відображення в бухгалтерському обліку операцій, пов’язаних з випуском готової продукції;–
правильність визначення виробничої собівартості готової продукції по видах і замовленнях;–
правильність розрахунків і списання суми відхилень фактичної собівартості від планової;–
правильність складання бухгалтерських проводок по обміну випуску готової продукції;–
відповідність записів аналітичного і синтетичного обліку по балансових записах рахунку "Готова продукція” записали у головній книзі і балансі;–
правильність оцінки готової продукції.
Аудит неврахованої продукції. У випадку, якщо продукція не оформляється приймально-здавальними документами цеху чи складу підприємства і не відбивається в бухгалтерському обліку, виникає неврахована продукція.
Заниження оцінки продукції дає можливість посадовим матеріально відповідальним особам підприємств і торгових організацій вилучати частину виторгу, що складає різницю між продажною і заниженою в обліку вартістю продукції.
Оскільки неврахована продукція не відбивається в бухгалтерських документах, у багатьох випадках її наявність визначається на підставі документації, що відбиває технологічні ?пранси? виробництва цієї продукції (документи на виплату заробітної плати, дані оперативного обліку про закладку сировини і випуск готової продукції й ін.), а також підтверджуючий вивіз продукції з підприємства (пропуски, рахунки-фактури, накладні і ін.).
В окремих випадках неврахована продукція може бути виявлена шляхом звіряння документів, що відбивають одержання продукції: документальних даних складів і цехів – виробників продукції; даних інвентаризацій готової продукції в цехах і на складах підприємств – з обліковими даними на день проведення таких інвентаризацій і т.п.
При перевірці аудитор повинен вивчити всю документацію, що дозволяє зробити висновок про наявність чи відсутність випадків випуску і реалізації неврахованої продукції.
Однак, у тих випадках, коли документально підтверджується вивіз неврахованої продукції підприємства, що випускало таку продукцію в масовому порядку і сировини, що мало для цього запаси і матеріали, аудитор повинен визначити матеріальний збиток у розмірі вартості вивезеної неврахованої продукції.
Аудит обліку відвантаження і реалізації готової продукції. Аудитор перевіряє:–
чи укладені договори на постачання готової продукції і правильність їхнього оформлення;–
чи правильно оформлені документи на відвантаження продукції;–
чи правильно оформлені ціни на відвантажену продукцію;–
чи правильно установлені відпускні ціни з урахуванням оплати витрат по доставці продукції від постачальника до покупця відповідно до укладеного договору постачання;–
чи вчасно пред’являлися в банк платіжні вимоги-доручення за відвантажену продукцію;–
чи правильно оформлені документи по відпуску продукції, якщо продукція відпускається безпосередньо зі складу постачальника;–
чи правильно організований складський облік готової продукції;–
чи правильно ведеться аналітичний і синтетичний облік відвантаження і реалізації продукції;–
ведення рахунку до "собівартість реалізації”.
Аудит обліку витрат на продаж, витрати, пов’язані з продажем продукції враховуються на рахунку 93 "Витрати на збут”. До них відносяться: витрати на упакування виробів на складах готової продукції; витрати по доставці продукції на станцію відвантаження, навантаженню у транспорт; комісійні збори і відрахування, що оплачуються збутовим і іншим посередникам; витрати на рекламу і представницькі витрати.
Аудитор перевіряє:–
правильність включення витрат до складу витрат на збут;–
дотримання встановлених нормативів витрат на рекламу;–
дотримання основних положень про облік тари на підприємствах, а саме, правильне і своєчасне документальне відображення операцій по заготовленню, надходженню і відпуску тари на складах, у цехах, ділянках і інших місцях її збереження;–
правильність ведення аналітичного обліку по рахунку 93 "Витрати на збут” і відомості;–
правильність складання бухгалтерських проводок по операціях з тарою;–
правильність відображення в бухгалтерському обліку товарообмінних операцій чи операцій, здійснюваних на бартерній основі;–
відповідність записів синтетичного й аналітичного обліку записали у головній книзі і балансі.
Також аудитор з’ясовує повноту відображення виручки, одержаної від реалізації продукції. Для цього з даними синтетичного обліку зіставляються дані первинних документів, що свідчать про відвантаження продукції. Аудитор зіставляє і звіряє заборгованість покупцям за одержаними авансами з аналітичними даними про відвантаження продукції.
Кінцевим етапом аудиту готової продукції і її реалізації є перевірка правильності визначення фінансового результату в регістрах синтетичного обліку та повноти його відображення у звітності. Аудитор має впевнитися у правильності розрахунку та своєчасності перерахування до бюджету усіх обов’язкових податків, зборів і платежів, які за чинним законодавством включаються до ціни реалізації.
2.3. Формування системи аудиторських доказів та аналізу результатів аудиторської перевірки.
За результатами аудиторської перевірки складається звітний документ, що може мати різні документальні форми – аудиторська довідка, аудиторський висновок, довідка про експертизу, звіт про перевірку. Сама форма цього документу визначається в наказі про призначення аудиторської перевірки. Звіт повинен бути складений на основі письмової інформації аудитора, у якій містяться зведення про помилки і недоліки, порушення в обліку й звітності, а також виділяються ті помилки і виправлення, які впливають на вірогідність звітності з посиланнями на законодавчі і нормативні документи. Висновок аудитора заповнюється в двох екземплярах (письмова інформація), один з яких передається головному бухгалтеру і керівнику для ознайомлення виявлених розбіжностей і врегулювання спірних положень, а інший використовується для написання звіту, після чого він передається в архів. У письмовій інформації повинні міститися: ПІП аудитора чи склад групи аудиторів, реквізити перевіряємого підрозділу, перелік посадових відповідальних за ведення бухгалтерського обліку і складання звітності, період часу, до якого відноситься перевірена документація, інформація про методику перевірки (які напрямки бухгалтерського обліку підлягали перевірці, яка бухгалтерська документація була перевірена суспільним методом, а яка вибірково, на основі яких принципів проводилася перевірка), інформація про усі виявлені недоліки і порушення, інформація про найбільш істотні порушення в обліку, рекомендації з поліпшення податкового планування з метою оптимізації оподаткування.
При наступних перевірках повинні бути дані аналізу і оцінка виконання чи виправлення зауважень по фактах попередніх перевірок. Письмова інформація підписується всіма аудиторами, хто проводив перевірку. На підставі письмової інформації складається аудиторський висновок.
У бухгалтерській документації ВАТ "Калуський ЗКУ” не виявлено порушень, помилок чи перекручень.
ІІІ Узагальнення результатів аудиторської перевірки та формування аудиторського висновку.
3.1. Узагальнення результатів аудиту готової продукції та її реалізації.
Після завершення аудиту готової продукції та її реалізації аудитор підбиває підсумки по проведенню даної перевірки.
Аудитор обов’язково надає керівництву підприємства письмову інформацію, в якій доводяться свідчення про недоліки в облікових записах, бухгалтерському обліку і системі внутрішнього контролю, які можуть призвести до суттєвих помилок у бухгалтерській звітності і в порядку внесення конструктивних пропозицій щодо вдосконалення систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю економічного суб’єкта. [ 106]
Аудиторська організація зобов’язана вказати у письмовій інформації аудитора всі пов’язані з фактами господарського життя економічного суб’єкта помилки і перекручення, які суттєво впливають на достовірність його бухгалтерської звітності. У письмовій інформації аудитор може надавати будь-яку інформацію, що стосується проведеного аудиту і фактів господарського життя економічного суб’єкта, яку аудиторська організація буде вважати доцільною.
Із проведеного аудиту готової продукції і її реалізації можна зробити висновок, що бухгалтерський облік на підприємстві ВАТ "Калуський ???” ведеться відповідно до чинного законодавства, значних порушень і помилок, що можуть вплинути на формування фінансової звітності не виявлено.
Проект аудиторського висновку, який аудитор надає керівництву може бути затверджений, а письмова інформація є повною і суттєвою.
3.2. Формування та затвердження аудиторського висновку.
В результаті проведеної перевірки готової продукції та її реалізації на підприємстві ВАТ "Калуський ЗКУ” аудитор надає керівництву підприємства аудиторський висновок.
Структура аудиторського висновку має такі елементи:
заголовок;
адресат;
вступ;
опис обсягу аудиторської перевірки;
висновок аудитора про перевірку;
дата аудиторського висновку;
підпис аудиторського висновку;
адреса аудиторської фірми.
При проведенні аудиту готової продукції та її реалізації аудитором не виявлено значних порушень, облік ведеться відповідно до чинного законодавства. Проте аудитор не може надати безумовно-позитивного висновку, оскільки існували певні обмеження у даній перевірці.
Таким чином, аудитор надає керівництву підприємства умовно-позитивний висновок.
Основними причинами фундаментальної невпевненості, що впливають на формування висновку є ті, що під час проведення аудиторської перевірки аудитор не міг одержати всієї потрібної документації і подвійне тлумачення окремих пунктів українського законодавства.
За певних обставин аудитор висловлює умовну думку, тобто складає умовно-позитивний висновок (Додаток Е).
3.3. Проблема організації проведення аудиторської перевірки та перспективи розвитку аудиту в Україні.
Загальноприйнятним є те, що правдива фінансова інформація є суттєвим елементом чіткого функціонування ринкової економіки. Достовірну інформацію може забезпечити тільки висока якість організації бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Здійснення належного контролю за достовірністю фінансової звітності суб’єктів господарювання покладено на незалежних аудиторів України. Аудиторська діяльність в Україні регулюється Законом України "Про аудиторську діяльність”.
У цьому законі не були врегульовані наступні питання: на кого покладають функції зовнішнього контролю за дотриманням аудиторами затверджених стандартів аудиту та кодексу етики професійних бухгалтерів; який порядок формування відповідної служби та фінансового забезпечення здійснення незалежного контролю за якістю аудиту та аудиторських послуг. Знадобилось більше десяти років, щоб законодавчо врегулювати ці питання.
Проблемними залишаються питання підбору сертифікованих аудиторів з належним стажем практики в аудиті та достатнім рівнем фахової підготовки з питань роботи за Міжнародними стандартами аудиту. Залишаються невирішеними питання фінансового забезпечення процесу проведення незалежного контролю якості аудиторських послуг.
Основними напрямками розвитку аудиторської діяльності в Україні можуть стати:–
використовуючи узагальнений практичний досвід міжнародних та вітчизняних аудиторських фірм, розробка типових методик аудиторської перевірки фінансової звітності підприємств у розрізі галузей їх діяльності (торговельна, хімічна, страхова, металургійна, харчова, легка);–
визначення Аудиторською палатою та спілкою аудиторів мінімального переліку інститутів громадського суспільства, співпраця і взаємодія з якими бажана чи об’єктивно необхідна, та активізувати роботи з ними.
Таку взаємодію доцільно здійснювати за двома основними напрямками:
співпраця різних установ у вирішенні питання аудиту;
залучення АПУ, САУ, аудиторів до вирішення економічних проблем на різних рівнях державного управління;
формування в Україні робочої комісії з питань узагальнення та дослідження досвіду методології й організації аудиторської діяльності в країнах СНД для подальшої активізації впливу аудиту на розвиток економічних відносин України з країнами СНД та ЄС;
внесення необхідних змін у Порядок сертифікації аудиторів, у тому числі розширення переліку дисциплін, з яких складається іспит, удосконалення форми його проведення;
сприяння науковим дослідженням у галузі аудиту, написання дисертацій та видання монографій, активізація роботи щодо виконання Меморандуму АПУ "Про підтримку та розвиток наукових досліджень у галузі обліку, аудиту (контролю) та економічного аналізу”;
приділення належної уваги з боку професійних організацій та керівників аудиторських фірм забезпеченню професійної незалежності аудиторів. На законодавчому рівні вирішення питань щодо порядку затвердження аудитора та перевірку, а саме, щоб його затверджували загальні збори акціонерів (власників), а не наймана адміністрація (директори);
поглиблення співпраці професійних аудиторських організацій України з міжнародними організаціями та європейськими організаціями бухгалтерів і аудиторів;
розробка системи заходів, які дозволяють ліквідувати монополію певних аудиторських фірм на ринку аудиторських послуг, а також забезпечить рівні права та можливості для проведення аудиту вітчизняними та зарубіжними аудиторськими фірмами;
розробка і введення в дію реальних конкретних заходів із забезпечення дієвого контролю якості аудиторських послуг, аудиторів та дотримання ними Кодексу професійної етики; розробка норми і критеріїв оцінки якості аудиторських робіт;
подальший розвиток методології та технології аудиту на основі використання комп’ютерної техніки, інформаційних технологій, стандартних та аналітичних методик. [14.72]
Висновок
Закономірність виникнення аудиторського контролю в Україні обумовлена проведенням приватизації державного майна, управління яким проводив власник адміністративними методами, використовуючи для цього різні державні структури. Керуючись законами України про власність і підприємницьку діяльність, власник набув право обирати незалежний контроль своєї фінансово-господарської діяльності. Таке право власника закріплено Законом України "Про аудиторську діяльність”, який передбачає організаційне і методичне забезпечення виконання контрольних функцій – аудиту на договірних засадах з власником, передбачає відповідальність сторін за об’єктивну, неупереджену перевірку фінансової діяльності підприємства, відображення результатів у публічній звітності та правильність розрахунків з державою по сплаті податків.
Підвищення ефективності аудиту не можливе без використання комп’ютерної техніки. Говорячи про вдосконалення системи економічного контролю в цілому, я маю на увазі, що контроль є єдиною функцією управління, яка оцінює надійність системи збору, зберігання та переробки виробничо-фінансової інформації господарських одиниць.
У даній курсовій роботі, я навела теоретичні дані організації і методології проведення аудиту готової продукції та її реалізації; зробила перевірку наданих бухгалтерських документів і підсумком є надання висновку про проведену перевірку.
Надається умовно-позитивний висновок, тому що аудитору не було надано всіх потрібних для перевірки документів, існують подвійні тлумачення українського законодавства.


Додаток А
Лист-запит
Відкрите акціонерне товариство
"Калуський завод комунального устаткування”
вул. Тата Мартинця, 6.26, м. Калуш, Івано-Франківська обл., Україна, 77300
від "15” березня 2006р. №01–01/01
Директору аудиторської
фірми "Аудит-сервіс”
П. Н. Попадинець
Адміністрація ВАТ "Калуський ЗКУ” звертається до Вас з проханням провести аудит готової продукції та її реалізації
Голова правління В. М. Лагодюк


Додаток Б
Лист-відповідь
Аудиторська фірма "Аудит-сервіс”
вул. Бельведерська, 8 м. Івано-Франківськ
р/р 2600852110000 банк "Аваль” в м. Івано-Франківську
МФО 311015 ідентифікаційний код 1931911625, тел. (0342) 77–24–15
від "15” березня 2006р. №100–А
Голові правління ВАТ
"Калуський ЗКУ”
п. В. М. Лагодюку
Дирекція аудиторської фірми "Аудит-Сервіс” зобов’язується провести аудит готової продукції та її реалізації за період
Відповідальним за проведення аудиторської перевірки є аудитор
Н. В. Мізерак
Директор аудиторської
Фірми "Аудит-Сервіс”


Додаток В
Договір №1
"20” березня 2006р.
м. Івано-Франківськ
Аудиторська фірма "Аудит-Сервіс” в особі директора Попадинець Наталії Романівни, що діє на підставі Статуту, надалі Виконавець та ВАТ "Калуський ЗКУ” в особі керівника Лагодюка Василя Миколайовича, що діє на підставі Статуту.
Категория: Аудит | Добавил: Professor (04.06.2012)
Просмотров: 809 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: