Воскресенье, 01.12.2024, 07:48
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Астрономія, авіація, космонавтика

Реферат на тему Зодіак
Зодіак, пояс сузір'їв на небесній сфері. Він тягнеться уздовж екліптики, що представляє видимий шлях Сонця щодо зірок, відступаючи від неї в кожну сторону на 8° і охоплюючи орбіти Місяця і усіх великих планет, крім Плутона. Як і екліптика, Зодіак нахилений на 23,5° до небесного екватора і перетинає його в точках весняного й осіннього рівнодень.

Зодіак розділений на 12 відрізків по 30°. Кожний з них названий по імені сузір'я, що займає велику його частину в 1-му тисячоріччі до н.е. Імена цих сузір'їв, починаючи з першого і рухаючи зі сходу на захід по екліптиці, такі: Pisces – Риби, Aries – Овен, Taurus – Телець, Gemini – Близнюки, Cancer – Рак, Leo – Лев, Virgo – Діва, Libra – Терези, Scorpio – Скорпіон, Sagittarius – Стрілець, Capricorn – Козеріг, Aquarius – Водолій.

Не відомо точно, коли були придумані ці імена, але вже древні мешканці Межиріччя використовували багато хто з них. Оскільки більшість сузір'їв, через які проходить видимий шлях Сонця, носять імена тварин, древні греки назвали цей пояс zodiakos, «звіриний». Але в ті часи кількість зодіакальних сузір'їв і їхньої границі не були твердо встановлені, хоча для цього починалися спроби вавілонянами, єгиптянами і древніми греками.

Лише близько 150 р. до н.е. грецький астроном Гіппарх так зручно їх визначив, що в такому виді вони використовуються дотепер. Гіппарх провів нульовий небесний меридіан через точку весняного рівнодення і, починаючи з неї, розділив зодіак на 30°-і зони. Оскільки в епоху Гыппарха точка весняного рівнодення знаходилася між Рибами на заході й Овном на сході, а сонце рухається по екліптиці із заходу на схід, Овна став першим зодіакальним сузір'ям, а Риби – дванадцятим.

До речі, дотепер точку весняного рівнодення позначають знаком Овна. У результаті прецесії (конічного руху земної осі), що переміщає точки рівнодення по екліптиці на захід зі швидкістю 1° за 72 року, точка весняного рівнодення змістилася з Овна в Риби і зараз наближається до Водолія, що незабаром стане першим сузір'ям Зодіаку. Овен знову стане першим сузір'ям лише через 24 тис. років.

«Зодіак» — грецьке слово, що має той же корінь, що нинішній «зоопарк»; по-російському його переводять як «коло тварин». Більшість із зодіакальних сузір'їв дійсно носять назви тварин, іншим народна фантазія дала символічні найменування.

У березні Сонце знаходиться в сузір'ї Риб. Усі зірки цього сузір'я слабкі, не яскравіше 3-й зоряної величини. У сузір'ї Риб розташована крапка весняного рівнодення, у якій Сонце переходить з південної півкулі неба в північне.

У квітні Сонце вступає в сузір'я Овна. Близько 2 тис. років тому в цьому сузір'ї знаходилася крапка весняного рівнодення. Зараз, унаслідок прецесії (див. Прецесія і нутація), вона перемістилася в сузір'я Риб.

У травні Сонце — у сузір'ї Тельця. У цьому сузір'ї біля сотні зірок, видимих неозброєним оком. Найбільш яскрава — Альдебаран — червоний гігант. Виділяється також розсіяне зоряне скупчення Плеяди. У 1054 р. у сузір'ї Тельця відбувся спалах зверхонової зірки. В даний час на місці цього спалаху знаходиться виникла в результаті її Крабовидна туманність.

У червні Сонце приходить у сузір'я Близнюків. Найбільш яскраві зірки цього сузір'я — Поллукс і Кастор. У цьому сузір'ї розташована крапка літнього сонцестояння. У липні Сонце— у сузір'ї Раку. У цьому сузір'ї немає ні однією яркою зірки. У двадцятих числах серпня Сонце вступає в сузір'я Лева. У цьому сузір'ї кілька десятків зірок. Найбільш яскраві— Регул і Денебола.

У вересні денне світило — у сузір'ї Діви. Найбільш яскрава зірка цього сузір'я — Спіка. У сузір'ї Діви був виявлений один з перших квазарів. У цьому сузір'ї розташована крапка осіннього рівнодення. У жовтні Сонце проходить сузір'я Терезів — невелике сузір'я, у якому неозброєним оком видні всего три зірки. У листопаду Сонце — у сузір'ї Скорпіона. Сама яскрава зірка цього сузір'я — червонуватий Антарес. Цікава зірка дзета Скорпіона— її світність перевершує світність Сонця в 400 000 разів.

У грудні Сонце рухається по сузір'ю Стрільця. У напрямку цього сузір'я знаходиться центр нашої Галактики. У цьому сузір'ї крапка зимового сонцестояння. У січні Сонце — у сузір'ї Козерога, не утримуючих яскравих зірок. У лютому Сонце — у сузір'ї Водолія.

Ще в стародавності всі зодіакальні сузір'я одержали символічні позначення, що вживаються до нашого часу.

У гороскопі екліптика представлена у виді окружності (360°), розділеної на 12 секторів — знаків Зодіаку Назви знаків збігаються з назвами сузір'їв, розташованих уздовж екліптики. Однак на відміну від сузір'їв кожен знак займає рівно 30°. Зодіак веде свій відлік від крапки на екліптиці, у якій Сонце знаходиться в момент весняного рівнодення. Від цієї крапки відраховуються градуси в першому знаку Зодіаку — Овні. Далі випливають Телець, Близнюки, Рак і т.д.

Кожне небесне світило і кожен знак Зодіаку є символами. З їхньою допомогою в астрології описують ситуації, предмети, якості людини, сфери життя — усе, що існує.У гороскопі відображаються положення Сонця, Місяця, Меркурія, Венери, Марса, Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна, Плутона. Усі ці небесні тіла астрологи за традицією називають планетами. Для визначення положення планети використовують ефемериди — таблиці координат планет щодо знаків Зодіаку.

Часто можна почути: «Я Водолій» чи «Я народився під знаком Водолія». З погляду астролога ця фраза означає наступне: «У гороскопі, складеному на момент мого народження, Сонце знаходиться в знаку Водолія». Однак положення Сонця в знаці — не єдина, хоча й одна з найважливіших характеристик гороскопа. Прогнози чи висновки, зроблені на основі однієї характеристики, є неповними.

Крім планет на астрологічній карті відзначаються інші значимі крапки, наприклад місячні вузли — крапки перетинання видимого шляху Місяця з екліптикою.

Один з важливих показників гороскопа — асцендент, тобто крапка перетинання лінії обрію з екліптикою на сході в той момент, на який складається карта (наприклад, у момент народження). Він відбиває загальні характеристики людської особистості. Асцендент порівняємо за своїм значенням з положенням Сонця в гороскопі.

Кожний з 12 знаків Зодіаку відноситься до однієї з чотирьох стихій: вогонь, земля, повітря і вода. Ця традиція йде від переконання древніх, що усі речі у світі складаються з чотирьох першоелементів, «змішаних» у потрібній пропорції. Знаки Зодіаку розділені на три сфери (по чотирьох знака). Це відповідає древньому розподілу усього сущого на сферу матеріального (земного), людського і небесного. Тому кожну стихію представляють три знаки: по одному знаку в кожній зі сфер.

Основні сузір’я на латинській мові та їх скорочені назви

Українська назва Латинська назва Коротке позначення

Близнюки Gemini Gem

Терези Libra Lib

Водолій Aquarius Aqr

Діва Virgo Vir

Козеріг Capricornus Cap

Лев Leo Leo

Овен Aries Ari

Рак Cancer Cnc

Рыбы Pisces Psc

Скорпион Scorpius Sco

Стрелец Sagittarius Sgr

Телець Taurus Tau

Сузір’я: площа і число видимих неозброєним оком зірок


Категория: Астрономія, авіація, космонавтика | Добавил: Professor (02.06.2012)
Просмотров: 1049 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: